Платникам Кіровоградщини відшкодовано 180,9 млн.грн. податку на додану вартість

 • 25 трав. 2016 13:56
 • 935
  • Новина Платникам Кіровоградщини відшкодовано 180,9 млн.грн. податку на додану вартість Ранкове місто. Кропивницький

  У січні - квітні 2016 року підприємства Кіровоградської області заявили до бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунки платників в сумі 200,3млн.грн., що в 2,1 рази менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року (421,3млн.грн.). Фактично всі заявлені до відшкодування суми ПДВ відшкодовуються у встановлений законодавством термін.

  Як інформують у ГУ ДФС у Кіровоградській області, з початку 2016 року платникам податків області відшкодовано з державного бюджету грошовими коштами на розрахунковий рахунок  180,9 млн.грн. ПДВ. Загальний залишок невідшкодованого на розрахунковий рахунок ПДВ станом на 01.05.2016 року становить 96,0млн.гривень.

  Нагадуємо, що починаючи з декларування за січень 2016 року відповідно до вимог ст. 200 Податкового кодексу України та Постанови  КМУ від 22 лютого 2016 року № 68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» змінено порядок обліку та відшкодування задекларованих сум ПДВ.

  ДФС України щоденно опубліковує на своєму офіційному веб-сайті два реєстри: перший по платниках, які відповідають встановленим критеріям  (п. 200.19 ст. 200 ПКУ: основний стан платника, основні фонди в 3 рази перевищують суму заявки, експорт більш 40%),  другий, які їм не відповідають.

  Реєстри формуються у хронологічному порядку за кожною заявою, поданою у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку.

  Ознайомитись з Реєстрами можна на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: (http://sta-sumy.gov.ua) -головна/ діяльність відшкодування ПДВ/Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. 

  Звертаємо увагу, що поняття автоматичного бюджетного відшкодування залишилось в минулому. Відповідність встановленим критеріям дає право на включення до Реєстру № 1.

  Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до статті 200 Кодексу та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами проведених перевірок відповідно до Податкового кодексу України.