Пільги на ЖКП - 2024

 • 15 лют. 2024 13:00
 • 407
  • Новина Пільги на ЖКП - 2024 Ранкове місто. Кропивницький

  У пільговиків, які протягом минулого року одержували пільгу з урахуванням доходу, право на виплату закінчилось 31 грудня 2023 року (Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389).

  Умови отримання пільги

  Із січня 2024 року право на отримання пільг по оплаті житлово-комунальних послуг буде визначено органами Пенсійного фонду України відповідно до доходів, які були отримані сім’єю пільговика за період з липня по грудень 2023 року.

  У зв’язку з тим, що квартальний звіт подається страхувальниками протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу, необхідні відомості про дохід сім’ї пільговика надійдуть до Фонду в лютому. Після цього буде розраховано пільгу на новий період.

  Звертатися до ПФУ чи ні?

  Право отримання пільг на новий період з січня 2024 року буде визначено автоматично. Пільговику додатково звертатись до органу Фонду не потрібно, крім випадку, коли у пільговика відбулись зміни (у складі сім’ї, місці проживання, переліку послуг, на які призначено пільги, закінчення терміну дії пільгового посвідчення або подання заяви на придбання твердого паливата скрапленого газу, яка подається щороку).

  Антоніна ТОРШИНА,

  начальник управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій і пільг головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області