Про хронологію отруєння в кафе розповіли в облдержадміністрації

 • 26 лип. 2016 11:22
 • 1099
  • Новина Про хронологію отруєння в кафе розповіли в облдержадміністрації Ранкове місто. Кропивницький

  Як повідомив на апаратній нараді перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, станом на восьму годину ранку учора, 25 липня, у районній лікарні перебуває 41 особа, з них троє дітей, у тому числі одна дитина віком до трьох років. Стан хворих середнього ступеню тяжкості, частина вже готуються до виписки, зараз вони проходять необхідні обстеження.

  Про це повідомляється на офіційному сайті ОДА.

  Сергій Коваленко поінформував учасників наради про хронологію надзвичайної події, що сталася у місті Благовіщенському (Ульяновці). 19 липня в місцевому кафе "Серж" проводився поминальний обід на 270 осіб, а наступного дня із симптомами харчового отруєння до районної лікарні було госпіталізовано 10 учасників поминок. Вранці 21 липня у кафе побували представники державної служби з питань безпечності харчових продуктів і рекомендували власникові закладу припинити його функціонування до встановлення джерела харчового отруєння людей та з’ясування причин, які цьому сприяли. Натомість 21 липня у кафе святкували хрестини. Наступного дня до лікарні почали госпіталізовувати нових хворих.

  За словами першого заступника голови ОДА, оскільки настійні рекомендації фахівців були проігноровані, дії підприємця можна класифікувати як свідоме отруєння громадян. Після звернення до поліції кафе опечатане, за даним фактом проводять розслідування правоохоронці, працюють також представники територіальних органів Держпродспоживслужби та Держпраці в області для встановлення причин і винуватців. Також для оперативного реагування та вжиття необхідних заходів кілька разів збиралася на засідання районна комісія з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Всі хворі забезпечені безкоштовним лікуванням (за рахунок бюджету), нині здійснюється подвірний обхід тих, хто брав участь у поминальному обіді та хрестинах, аби з’ясувати стан здоров’я людей, запропонувати їм пройти належне лікування, якщо є погіршення здоров’я.

  На сьогодні можна сказати, що спалах захворюваності внаслідок харчового отруєння локалізовано. Близько двадцяти постраждалих після надання медичної допомоги невдовзі будуть виписані додому.

  Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко доручив своєму першому заступнику провести засідання обласної комісії з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянути всі моменти, що мали місце у зв’язку з даним випадком.

  Також голова ОДА звернувся до правоохоронців з проханням провести оперативне розслідування та надати йому інформацію, що і як відбувалося, хто й які рішення приймав у районі та як, з точки зору законодавства, кваліфікуються дії підприємця.

  Окрім того, Сергій Кузьменко доручив проінформувати його, яка допомога потрібна постраждалим, чи всі забезпечені ліками і що ще може зробити обласна влада для того, щоб люди повернулися до нормального, здорового життя.