«Пункти незламності»: на випадок «блек-ауту» у Кропивницькому розгортаються приміщення для обігріву

 • 24 лист. 2022 15:38
 • 748
  • Новина «Пункти незламності»: на випадок «блек-ауту» у Кропивницькому розгортаються приміщення для обігріву Ранкове місто. Кропивницький
   
  У Кропивницькому на випадок надзвичайної ситуації "блек-аут" розгортаються приміщення для обігріву містян. Всього на території обласного центру міською владою передбачається облаштувати 13 таких «Пунктів незламності», десять з яких розмістяться у закладах освіти.
   
  Для координації робіт із облаштування «Пунктів незламності» у Кропивницькому створено оперативний штаб під головуванням секретаря міської ради Олега Колюки.
   
  – Пункти обігріву розміщені у різних мікрорайонах міста. Вони працюватимуть, в разі необхідності, у цілодобовому режимі, в них містяни і вимушені переселенці зможуть у випадку повного знеструмлення мереж обігрітися, підзарядити свої гаджети, випити гарячі напої, - відзначив Олег Колюка. - Для цього «Пункти незламності» ми облаштовуємо генераторами, комплектами освітлення та мережевими подовжувачами. Крім того, в приміщеннях встановлюються печі для обігріву, або теплові гармати, забезпечується інтернет – зв’язок. 
   
  Місця для обігріву укомплектовуються необхідною кількістю меблів, ємностями для питноі та технічноі води, вогнегасниками, аптечками із засобами для надання долікарськоі допомоги, засобами приготування гарячих напоів та одноразовим посудом.
   
  Як повідомляє Управління ДСНС, у пунктах можна поїсти та отримати першу медичну допомогу, ознайомитись із картами найближчих укриттів та пунктів обігріву, АЗС та банківських відділень. Крім того, передбачено надання широкої інформаційної допомоги населенню з питань пожежної, мінної та техногенної безпеки. Комплектування та функціонування Пунктів Незламності здійснюється з урахуванням наявного ресурсу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Вже працює спеціальний сайт nezlamnist.gov.ua, де розміщено мапу таких пунктів по всій країні. Мапа постійно оновлюється.
   
  В Україні вже працює спеціальний сайт – https://nezlamnist.gov.ua/ , – на якому оприлюднено мапу таких пунктів по всій країні. Вона постійно оновлюється. 
   
  «Важливо вже зараз подивитись, де є такі пункти у вашому місті, у вашій громаді, та слідкувати за оновленням мапи найближчими тижнями, поки будуть додаватись нові пункти. На сайті та в усіх Пунктах Незламності можна буде дізнатись, де працює найближче АЗС, банківське відділення, аптека, магазин.», - йдеться на офіційному сайті Офісу Президента України.
   
  У Кропивницькому пункти обігріву облаштовуються за адресами:
  1. НВО №8, вул. Бєляєва,8;
  2. Гімназія «Ерудит» НВО №19, Героїв Рятувальників, 24;
  3. ЗОШ №10, вул. Металургів, 33а;
  4. НВК №26, Студентський бульвар, 21;
  5. Гімназія “Сучасник”, Студентський бульвар, 11;
  6. Інноваційна гімназія, вул. Космонавта Попова, 28/20;
  7. Завадівська гімназія, вул. Павла Луньова, 9;
  8. Лелеківська гімназія, вул. Казанська, 13;  
  9. Новомиколаївська гімназія, вул. Василя Нікітіна, 27а;
  10. Козацька гімназія, вул. Берегова,1;
  11. КП “ЖЕО №1”, вул. Юрія Краснокутського, 5;
  12. Колишня стоматполіклініка, проспект Університетський, 29;
  13. КДЮСШ №2, вул. Курганна, 64.