Рятувальники радилися як краще співпрацювати у надзвичайних ситуаціх
Рятувальники Кіровоградщини постійно працюють над підвищенням свого фахового рівня. З цією метою у районних центрах області проводяться кущові семінар-наради.
13 квітня у смт Голованівськ на базі державного пожежно-рятувального загону №3 було проведено семінар-нараду з питань організації служби та реагування на надзвичайні ситуації. У семінарі взяли участь керівники районних відділів і секторів, начальники караулів, начальники пожежно-рятувальних частин та загонів, Управління ДСНС в області з Голованівська, Ульяновки, Гайворона, Новоархангельська.
Семінар складався з трьох частин: заняття на об’єкті, теоретичної та практичної частин. Заняття на об’єкті передбачало вивчення пожежно-тактичних характеристик ТОВ “Побузький феронікелевий комбінат”. У ході теоретичної частини учасники семінару розглянули питання організації і проведення гасіння пожеж та пожежно-рятувальних робіт, алгоритм дій керівника гасіння пожежі, порядок складання, коригування та відпрацювання документації оперативного реагування, організації гарнізонної, караульної та внутрішньої служб в пожежно-рятувальних підрозділах області та дотримання вимог Правил безпеки праці під час гасіння пожеж та проведення спеціальних робіт.
Найбільше уваги приділили практичним заняттям, які дають можливість покращити навички щодо реагування на надзвичайні ситуації. Учасникам семінару показали послідовність надання домедичної допомоги постраждалим під час НС, а також порядок проведення зміни караулів, роботу ланок газодимозахисної служби та нагадали заходи безпеки праці при роботі в апаратах на стисненому повітрі тощо.
Цього ж дня було здійснено перевірку готовності до гасіння великих пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій зведеного загону №3. Для цього о 09:24 було оголошено про збір за сигналом «Збір Аварія» сил і засобів загону у смт Голованівськ. За сигналом прибули чергові караули державних пожежно-рятувальних частин Голованівська, Ульяновки, Гайворона, Новоархангельська, Добровеличківки та Вільшанки на пожежній та спеціальній техніці. Загалом – 9 одиниць техніки та 40 чоловік особового складу. Було перевірено час прибуття, готовність пожежно-рятувальної техніки та злагодженість дій рятувальників при виконанні практичних вправ.
Такі заходи дають можливість працівникам пожежно-рятувальної служби підвищувати професійний рівень, відпрацьовувати на практиці теоретичні знання, що, у свою чергу, є надійною запорукою збереження життя та матеріальних цінностей громадян і держави від надзвичайних подій та ситуацій.
У ДСНС України у Кіровоградській області