Регіональний центр наукових досліджень презентував журнал «Музейний вісник Центральної України»

 • 28 лип. 2022 16:09
 • 800
  • Новина Регіональний центр наукових досліджень презентував журнал «Музейний вісник Центральної України» Ранкове місто. Кропивницький
   
  Музейний вісник про повстанський рух на Кіровоградщині презентував Регіональний центр наукових досліджень.
   
  Регіональний центр наукових досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань презентував журнал «Музейний вісник Центральної України» учора, 27 липня. 
   
   
  Уперше випуск присвячений українському повстанському руху у 1917-1921 роках на теренах регіону.
   
  - Дуже символічно, що презентація вісника відбулася напередодні як ми вперше відзначатимемо День української державності. Наша історія, наша культура – це фундамент нації, це основа для виховання нових поколінь. Ваша команда робить велику і дуже потрібну справу. Дякую, що шукаєте, знаходите і відкриваєте нам історію рідного краю, – зазначив голова обласної ради Сергій Шульга.
   
  Зокрема, у журналі наводяться історичні факти про лідерів повстанського руху на Кіровоградщині та про боротьбу жителів області з більшовиками на початку двадцятого століття.
   
  Вісник складається з трьох розділів – історико-краєзнавчих статей, архівних документів і навчальних матеріалів для музейних працівників про оновлення експозицій на тему повстанського руху.
   
  Видання отримають музеї та освітні заклади регіону.
   
  Електронну версію «Музейного вісника Центральної України» оприлюднить на своєму сайті обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського.