Герман Галущенко: Україна готова замістити для Європи 5-6 млрд куб. м російського газу

 • 28 лип. 2022 15:12
 • 608
  • Новина Герман Галущенко: Україна готова замістити для Європи 5-6 млрд куб. м російського газу Ранкове місто. Кропивницький
   
  Європа підтверджує вагомість допомоги України у заміщенні російських енергоресурсів. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко за на своїй сторінці у Facebook, коментуючи спільну прес-конференцію з Міністром промисловості і торгівлі Чехії Йозефом Сікелою та єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон.
   
  - ЄС продовжує підтримувати Україну у боротьбі за нашу незалежність, за європейські цінності та енергетичну безпеку всього європейського регіону, - зазначив Герман Галущенко.
   
  Він підкреслив, що Європа високо оцінює прогрес в інтеграції електроенергетичного і газового ринків України до європейських ринків і наголосив, що ця співпраця продовжиться й надалі.
   
  Незважаючи на війну, Україна змогла зберегти стабільність енергетичної системи та продовжила забезпечувати транзит газу. Крім того, Україна готова допомогти європейським країнам вже цієї зими у підвищенні надійності газопостачання та сприяти заміщенню російського газу.
   
  - Наші європейські партнери підтверджують вагомість допомоги України у стабільному енергопостачанні. Використання у повній мірі нашого експортного потенціалу електроенергії – понад 1,5 ГВт – дозволить європейським державам замістити 5-6 млрд куб.м російського газу. Наші газові сховища – найбільші у Європі, і ми готові надати 12 млрд куб м для зберігання європейських стратегічних запасів газу, - зазначив Міністр.
   
  Водночас ми щоденно відчуваємо підтримку з боку Європейського Союзу за всіма напрямками – це фінансова, гуманітарна, енергетична допомога. Для нас важливо відчувати солідарність і надійне плече. Україна, зі свого боку, продовжує бути надійним партнером для європейських держав, - наголосив Герман Галущенко.
   
  Він висловив вдячність чеському Міністру промисловості і торгівлі Йозефу Сікелі за запрошення на заходи, присвячені надзвичайному засіданню Ради ЄС з питань транспорту, телекомунікацій та енергетики, у якій розпочала головування Чехія. А також подякував єврокомісару з питань енергетики Кадрі Сімсон за постійну підтримку і допомогу Україні.
   
  Зміни енергетичного ландшафту Європи вже розпочалися, і я впевнений, що після перемоги Україна посяде гідне місце у новій енергетиці європейського регіону, - підсумував Герман Галущенко.