Рекрутинг – альтернатива мобілізації

  • 31 лип. 2024 13:19
  • 368
    • Новина Рекрутинг – альтернатива мобілізації Ранкове місто. Кропивницький

    Як українці можуть обрати військову спеціальність та долучитися до ЗСУ

    В Україні 10 років йде війна з росіянами. Це війна за нашу свободу, незалежність та життя для майбутніх поколінь українців. За роки війни українська армія зазнала суттєвих змін – з пострадянської вона перетворилася на потужний інститут захисту української державності.

    Коли у 2014 році росія підступно вторглася на територію України, Уряд ухвалив рішення про проведення антитерористичної операції. Проте на той час підрозділи ЗСУ не мали відповідної кількості техніки, озброєння, а особовий склад не був достатньо підготовлений.

    З часом державна політика у сфері обороноздатності змінилася – підвищився соціальний статус військовослужбовців, держава відновила пільги та підвищила виплати. ЗСУ переформатували та підвищили їхню боєздатність. За роки війни українська армія постійно розвивається та вдосконалюється.

    Згідно результатів опитування Фонду демократичної ініціативи, яке проводили у 2023 році, віра в перемогу продовжує об’єднувати абсолютну більшість українців (88%), причому 63% з них вірять у перемогу однозначно.

    Серед державних та суспільних інститутів найчастіше українці довіряють Збройним силам України – 94% опитаних. Тобто абсолютна більшість українців довіряє та вірить в ЗСУ.

    Чимало українок та українців вступили та продовжують вступати до лав ЗСУ. Захищати свою країну – свідомий вибір тисяч українців. Нещодавно Міноборони запустив актуальний проєкт з рекрутингової кампанії для забезпечення оборони держави.

    Центр рекрутингу української армії – пілотний проєкт Міністерства оборони України, покликаний побудувати прозору та ефективну модель залучення громадян на військову службу.

    Кандидат чи кандидаткака може добровільно доєднатися до Сил оборони, уклавши контракт на проходження військової служби або призвавшись на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Обрати відповідну посаду та військову частину, де кандидат бажає проходити військову службу, можна у:

    • Центрах рекрутингу на базі ЦНАПів recruiting.mod.gov.ua
    • Центрах рекрутингу родів військ
    • Сайтах окремих військових частин
    • Рекрутингових відділи ТЦК СП

    Перевага рекрутингових центрів в тому, що кандидати можуть самостійно обрати спеціальність, заробітну плату та військову частину у якій хочуть проходити службу.

    У разі успішного проходження співбесіди із представником військової частини кандидат чи кандидатка отримує від військової частини копію рекомендаційного листа (оригінал направляється до ТЦК СП). Військові частини також зацікавлені у такій формі набору військовослужбовців, адже отримують вмотивовані кадри, які будуть якісно виконувати завдання.

    Варто зазначити, що в рекрутингових центрах не видають повістки. Тут лише консультують добровольців щодо перспектив працевлаштування в Збройних Силах України. Рекрутинг – це альтернатива мобілізації та можливість залучити до ЗСУ кваліфіковані та мотивовані кадри.

    Додаткові соціальні гарантії у разі підписання контракту

    У разі підписання першого контракту, зазначають у “Армії, інформ” зі Збройними Силами України військовослужбовці можуть отримати одноразову допомогу. У 2024 році це від 24 224 до 30 280 гривень в залежності від звання. Контрактники можуть розраховувати на компенсацію за піднайом житла. Також нещодавно додалася ще одна можливість для тих, хто підписує свій перший контракт. Зокрема, військовослужбовцю надається право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом по програмі “єОселя” та додатково 100 тисяч гривень після першого року військової служби, та ще 100 тисяч гривень після другого.

    До того ж, контрактники по програмі “єОселя” можуть оформити пільговий кредит під 3% річних.

    Крім того, ті хто підпише контракт (в Законі не вказано, що це має бути саме перший контракт) матимуть право протягом трьох місяців з дати укладення такого контракту отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тисяч гривень.

    Тобто людина може обрати для себе військову спеціальність, підписати контракт з військовою частиною та отримати пакет соціальних пільг від держави.

    Відкриття рекрутингового центру у Кропивницькому

    У Кропивницькому 25-й центр рекрутингу української армії відкрився у червні 2024 року. Центр знаходиться за адресою вулиця Архітектора Паученка, 41/26, у Центрі надання адміністративних послуг “Прозорий офіс” і працює з понеділка по четвер з 08:00 до 17:00, у п’ятницю – з 08:00 до 16:00. Отримати консультацію можна також за телефоном 050 012 79 15.

    “Це вже 25-й центр такого формату в Україні. Мета цього проекту – дати можливість кожній людині зробити свідомий вибір і знайти себе в армії. Рекрутинг – це інформаційно-консультативний сервіс, де люди можуть отримати всю необхідну інформацію про службу в Збройних силах, Національній гвардії, Прикордонній службі. Ми вже бачимо, як цей проект розвивається: більше 7 000 людей звернулися до рекрутингових центрів, більше 200 стали військовослужбовцями. Щотижня ми отримуємо близько тисячі нових звернень. Закликаємо всіх жителів Кропивницького та Кіровоградської області цікавитися, задавати питання і знаходити себе в Силах оборони. Від участі кожного залежить наша перемога”, — розповів Уповноважений з питань рекрутингу Міноборони Олексій Бежевець.

    Голова Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович зазначив: “Цей проект дозволяє нашим Збройним Силам України поповнюватися відважними та свідомими людьми. Високий рівень підготовки та освоєння новітніх технологій військової справи є основою нашої перемоги”.

    У центрі доступно більше 10 000 актуальних вакансій: кухарі, водії, стрілки, медики, оператори БПЛА та багато інших. Рекрутингова кампанія сприяє залученню нових кадрів до Сил оборони України, забезпечує їх необхідною інформацією та підтримкою.

    “Це потрібна справа, яке допомагає людям отримати кваліфіковану інформацію та прийняти відповідальне рішення щодо служби у Збройних силах України”, — підсумував заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін.

    Кропивничанину Денису – 39. Раніше він працював різноробочим на будівництві. Говорить, що доводилося перебиватися сезонними заробітками. Грошей не вистачало, можливості знайти для себе більш високооплачувану роботу не бачив, адже не мав відповідної освіти. Друг, який служить в ЗСУ, розповів про рекрутинг, контракт та можливість долучитися до війська:

    “Я подумав і вирішив – чому б не спробувати? Давно думав долучитися до ЗСУ, проте було страшно – в яку частину мене направлять, як там буде? Маю водійські права, раніше проходив службу в армії. Тож вирішив звернутися до рекрутингово центру – там мене проконсультували, розповіли про можливості. Зараз переглядаю вакансії та обираю військову частину до якої долучуся. Це нові можливості для мене, окрім того стабільний заробіток”.

    Начальник Головного управління персоналу Головного штабу Збройних сил України Роман Горбач зазначив, що за останні два місяці середньомісячний показник залучення добровольців до ЗСУ збільшився в 3,5 рази в порівнянні з 2022 та 2023 роками. В Україні активно розвивається мережа рекрутингових центрів і станом на липень 2024 року, їх налічується 28:

    “За останні три місяці до наших центрів звернулися 10 120 осіб, з яких по 3120 йде процес підбору вакансій, а більше 1000 вже стали військовослужбовцями або завершують оформлення”.