Роботодавці Кіровоградщини сплатили 621,8 млн. гривень ЄСВ

 • 12 трав. 2016 11:26
 • 688
  • Новина Роботодавці Кіровоградщини сплатили 621,8 млн. гривень ЄСВ Ранкове місто. Кропивницький

  Саме стільки ЄСВ перерахована до спеціальних фондів протягом січня - квітня 2016 року. Слід зазначити, що сплачено на 28,9 млн. грн. більше, ніж очікувалось.

  Як повідомляють в ГУ ДФС у Кіровоградській області, лише за квітень ц.р. від кіровоградських підприємств надійшло 167,4 млн. грн. ЄСВ, що на 15,5 млн. грн.  перевищує очікувані показники.

  У числовому еквіваленті темпи росту сплати внеску на страхування найманих робітників зменшилися, адже з початку цього року ставка ЄСВ знижена до 22%, в той час як раніше вона коливалась від 36,2 і до 49,7% відповідно до класу професійного ризику. Проте, ці зміни сприятимуть виведенню трудових відносин із тіні та легалізації заробітної плати українців.

  Відтак, зниження ставки внеску сприяє офіційному працевлаштуванню громадян та надає їм ряд вагомих переваг: щорічну оплачувану відпустку не менше 24-ох днів на рік; гарантію відшкодування при травмах на виробництві; страховий і трудовий стаж; компенсацію втрати заробітної плати під час тимчасової непрацездатності працівника, за рахунок підприємства та/або відповідного фонду; від офіційної зарплати залежить розмір нарахованої заробітної плати під час відпусток, відрядження, страхові виплати під час тимчасової непрацездатності (лікарняні) та інші виплати з боку роботодавця або держави.

  Разом з тим, зменшення податкового навантаження на роботодавців,  зобов’язує їх до відповідної реакції. За рахунок значної економії коштів вони можуть здійснити заходи для підвищення рівня оплати праці та додаткового стимулювання працівників.