СБУ ліквідувала на Кіровоградщині схему ухилення від мобілізації

 • 18 бер. 2024 12:00
 • 1757
  • Новина СБУ ліквідувала на Кіровоградщині схему ухилення від мобілізації Ранкове місто. Кропивницький

  Співробітники СБУ в Кіровоградській області заблокували чергову схему ухилення від мобілізації. У результаті комплексних заходів затримано організатора схеми.

  Слідством встановлено, що мешканець Кропивницького торгував посвідченнями однієї з благодійних організацій, членство в яких нібито гарантувало бронювання від призову до лав ЗСУ.

  Зловмисник за грошові кошти видавав «клієнтам» документи про вступ до «міжнародної волонтерської структури», яка за його легендою була частиною одного з батальйонів ЗСУ. Вартість таких документів становила до 80 тис. грн.

  Крім того фігурант надавав рекомендації щодо носіння форми військово-тактичного зразка і шевронів неіснуючого добровольчого батальйону, для демонстрації приналежності до військового формування. Серед іншого, «клієнтів» також інструктували щодо поведінки при спілкуванні з представниками ТЦК та правоохоронних органів.

  Співробітники СБУ задокументували декілька фактів використання злочинної схеми для уникнення перевірки місцевих мешканців співробітниками ТЦК та безперешкодного перетину блокпостів по всій території України.

  За наявними даними, до лав вказаної організації вступили близько 200 осіб, а дану схему планували взяти на озброєння представники місцевого криміналітету.

  Співробітники СБУ провели обшук за місцем проживання фігуранта та в офісі вказаної організації, в ході якого виявили та вилучили комп’ютерну техніку, документацію та посвідчення членів псевдоволонтерської організації.

  В результаті зібраних СБУ доказів організатору злочинної схеми повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 114-1, ч.1, 2 ст. 190 КК України.

  Викриття злочинної схеми проводили співробітники СБУ в Кіровоградській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

  Джерело: Управління СБ України в Кіровоградській області