Що ми сьогодні відзначаємо?

 • 14 лют. 2018 13:05
 • 848
  • Новина Що ми сьогодні відзначаємо? Ранкове місто. Кропивницький
   
  "День Закоханих", "День святого Валентина"... По різному останніми роками називає та відзначає день 14 лютого українське суспільство, найбільше молодь, рідше люди літнього віку.
  Темі кохання завжди приділялася велика увага з боку творчих людей, нею, немов золотою ниткою, пронизана вся народна творчість. Турбує думка, що занадто ми обділяємо кохання, навіть і у власному житті, звузивши увагу до нього тільки в рамках одного дня...
   
  Якщо саме глянути на відзначення цієї події, тут не без хвилювання, спостерігається нав'язування не традиційного формату, підміна внутрішніх почуттів тільки зовнішніми.
  Як на мене, забагато муляжу!!!
  Розлучення, зради, неповні сім'ї, "розбиті" серця, сльози... все це, на превеликий жаль, займає значну частину життєвого простору нашого суспільства. Для багатьох людей слово "щастя" відоме тільки як слово, що між іншим зустрічається у святкових привітаннях!
   
  Десь в глибині душі перебуває в "онлайні" думка, що діється щось не так! Проте, розглядати цю думку, все не "доходять" руки.
  Бог продовжує піклуватись про кожного, намагаючись влаштувати все найкращим чином, як найвищому та найціннішому своєму Творінні "... бо знає Отець ваш, чого потребуєте, ще раніше за ваше прохання!"(Мф 6:8). Через свою безмежну турботу, Він радить нам, як люблячий Батько своїм дітям, що, як, де вчинити, щоб наше існування було ЖИТТЯМ!!!
   
  І найбільше, Господь говорить про ЛЮБОВ..., саме Її, Ісус Христос втілює у своєму служінні людству..., через Неї, Він приходить у світ "Я не приишов кликати праведних, а грішників (Мр 2,13 17)..., жертвує собою, іде на хрест, і навіть там, Він продовжує, через Любов, вірити людині"... Отче, відпусти їм, бо не знають, що чинять вони!…(Лк 23:34).
   
  Знаючи людські слабкості (ворожість, ненавість, образи, гнів, агресія та ін.), Христос пропонує новий формат відносин, підкреслюючи можливості любові: "...Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує."(Мф 5: 43 44).
   
  Через втілення любові, Бог пропонує нам бути щасливими, справжніми... "Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний!"(Мф 5:48). Любов величезна цінність, якою безперешкодно володіє кожен з нас, і найчастіше тримає Її у "ув'язненні" заради протилежних "доброчинностей", що тільки ускладнюють життя, та вивітрюють з нього все благополуччя! Хочеться бачити щасливою кожну людину, кожну родину, кожну дитину!!!
  Бог з нами, проте вибір за нами!
   
  p.s. "валентинки" буде замало...
  Протоієрей Іоанн Верескун.