Сироту на Кіровоградщині ледь не залишили «з носом»

 • 29 лип. 2016 13:28
 • 692
  • Новина Сироту на Кіровоградщині ледь не залишили «з носом» Ранкове місто. Кропивницький

  Знам’янською місцевою прокуратурою вжито заходів представницького характеру на захист прав дитини-сироти, якій після закінчення інтернатного закладу, відповідно до вимог чинного законодавства, не виплачено одноразову грошову допомогу.

  Про це повідомляють у прес-службі обласної прокуратури.

  Відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», випускники цієї категорії забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

  Однак, керівництво Маловисківської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів, посилаючись на нормативно-правові акти, які не повністю відповідають положенням ст. 8 вищезазначеного Закону, виплатило випускнику у декілька разів менше передбаченої суми.

  З метою поновлення прав неповнолітнього, органами прокуратури до суду направлено позовну заяву про стягнення з школи-інтернат 7,2 тис грн недоплаченої допомоги на користь дитини.