Сьогодні наукова бібліотека Чижевського відзначає 118-річчя з дня заснування!

 • 15 лют. 2017 15:35
 • 888
  • Новина Сьогодні наукова бібліотека Чижевського відзначає 118-річчя з дня заснування! Ранкове місто. Кропивницький
   
  Сьогодні обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського відзначає 118-річчя з дня заснування! Ось такий десерт з книг підготували бібліотекарі)
  Як повідомляють архівні джерела, думка про заснування громадської бібліотеки була висловлена 1 січня 1897 року в листі на ім'я міського голови м.Єлисаветграда О.М.Пашутіна. З ініціативи міського землеупорядника, історика, археолога і громадського діяча П.З.Рябкова в листі 141 чоловік звернулись із проханням скликати осіб, які бажають створити першу міську публічну бібліотеку.
  Спочатку в приватному колі група однодумців розробила проект статуту, який розглянуло Міністерство та внесло деякі зміни. 5 грудня 1898 року було обрано голову правління, а також установлено допустимі норми платні за читання книг. Головою правління було обрано О.М.Пашутіна, але через відсутність часу він передав ці повноваження М.М.Малеєву, а заступником було призначено Якубовського (ініціали невідомі), який виконував функції головного бібліотекаря.
  На засіданнях правління обговорювались: план створення бібліотеки на кооперативних засадах, пошук приміщення, обладнання, запрошення службовців, створення фонду, звернення до міського правління за допомогою (отримана субсидія в розмірі 1000 крб.) Так, з почину засновників з різних прошарків міського населення на початку наступного 1899 року передбачалось заснувати Єлисаветградську громадську бібліотеку.
  Офіційне відкриття бібліотеки відбулось 2 лютого 1899 р. в неділю для того, щоб жителі міста мали час відвідати торжество освячення та відкриття бібліотеки. Розмістилась бібліотека на Дворцовій вулиці в будинку жителя Бардаха.
  Протягом дня бібліотекарі запрошують відвідувачів сфотографуватись з цим святковим тортом.
   про