«Свобода» закликає «захистити житлові права кіровоградців у разі рейдерських дій керівництва НВП «Радій»»

 • 15 лют. 2011 15:33
 • 2110
  • Новина «Свобода» закликає «захистити житлові права кіровоградців у разі рейдерських дій керівництва НВП «Радій»» Ранкове місто. Кропивницький

   

  До редакції надійшов лист від прес-служби Кіровоградської обласної організації ВО «Свобода»

  «Понад тридцять мешканців гуртожитку, що знаходиться у Кіровограді за адресою вул. Героїв Сталінграда, буд.  13, звернулися за підтримкою до обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» через загрозу рейдерського захоплення і примусового виселення мешканців згаданого гуртожитку з боку посадових осіб  ЗАТ НВП «Радій».

  Вже майже 18 років  триває конфлікт між мешканцями гуртожитку і власниками приватизованого підприємства за право володіння приміщенням. Прості кіровоградці, власне, відстоюють своє конституційне право на житло, яке вони займали ще тоді, коли підприємство було державним. Власники весь час наполягають, що разом із заводом, вони приватизували і гуртожиток, а значить мають повне право ним розпоряджатися на власний розсуд. По-іншому, мають право на виселення мешканців і побудову у цьому приміщенні приватного готелю чи іншого об’єкта комерційної діяльності.

  Що ж робити у такому випадку людям, які будуть викинуті на вулицю разом із малолітніми дітьми, ніхто у цій державі --  ні влада, ні правоохоронні структури, ні самі власники – пояснювати приниженим і скривдженим  не збирається. Багаторічне листування із Фондом державного майна України, який укладав  договір купівлі-продажу №  КП -132 на майно цілісного майнового комплексу ( ЦМК)  орендного підприємства Кіровоградського заводу радіовиробів ( і згідно якого гуртожиток на Героїв Сталінграда, буд. 13 не увійшов ні до складу ЦМК, ні до інвентарного опису приватизованих основних засобів), ні апеляції до міської влади та прокуратури, ні висвітлення  конфлікту у місцевій пресі ні на йоту не приблизили його учасників  до розв’язання цього гордійового  вузла.

  Громадяни, які проживають  у спірному гуртожитку, тривалий час терплять побутові незручності, які часто виглядають як елементарне знущання над людською гідністю. Незаконні і нічим не мотивовані дії міської влади, яка дала дозвіл на проведення будівельних робіт з реконструкції частини будівлі гуртожитку, дали змогу ЗАТ НВО «Радій» створити передумови для вчинення дій на відчуження будівлі гуртожитку іншим особам, відключити будівлю від газо-, водо-, енергопостачання та спонукати мешканців до переселення для тимчасового проживання до іншого гуртожитку готельного типу із відповідною оплатою. Тепер даний гуртожиток належить якомусь АТП. Все це коїться, незважаючи на те, що серед мешканців гуртожитку є ветерани праці, інваліди, ліквідатори аварії на ЧАЕС, сім’ї з неповнолітніми дітьми.

  Мешканці гуртожитку, на підставі одержаних від посадових осіб ФДМУ офіційних документів, вважають, що ЗАТ НВО «Радій» безпідставно набуло право власності на гуртожиток, в якому вони мешкають, а посадові особи підприємства протиправно захопили державне майно. Сьогоднішній статус гуртожитку не дозволяє громадянам, які у ньому проживають, скористатися Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мещканців гуртожитку», який регулює правові, майнові, економічні, соціальні, організаційні питання щодо забезпечення реалізації конституційного права на житло громадян, які тривалий час на законних підставах проживають у гуртожитках , призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей. Вони вважають, що державне майно безпідставно вибуло із державної власності. Захищаючи право власності Держави на державне майно, вони захищають і свої житлові права, гарантовані Конституцією України і Законом.

   Кіровоградська обласна організація ВО «Свобода», підтримуючи конституційні і громадянські права мешканців гуртожитку за адресою вул.. Героїв Сталінграда, буд. 13, вимагає:

  --від голови  обласної державної адміністрації С.М.Ларіна --   створити робочу групу із усіх зацікавлених сторін  для термінового вирішення житлового питання  на користь простих мешканців спірного гуртожитку. Адже Ваша позиція – почути кожного і забезпечити гідне життя вже сьогодні;

  --від міського голови О.Д.Саінсуса та депутатів Кіровоградської міської ради – відмінити рішення міської ради, яким скасовано рішення за № 458 від 27 лютого 2008 року, яким було задоволено протест прокурора, і ліквідувати підстави, на основі яких ЗАТ НВП «Радій» оформлено свідоцтво на право власності від 23.07.2004 року №445 на цілу будівлю гуртожитку по вул.. Героїв Сталінграда, буд.13, зареєстроване в Кіровоградському ООБТІ 27.07.2004 року;

  --від прокурора м. Кіровограда – поновити нагляд за цією конфліктною резонансною справою з метою забезпечення житлових прав громадян, які мешкають у спірному гуртожитку, і не допустити рейдерського захоплення будівлі гуртожитку тими, хто вважає її приватною власністю.

  Кіровоградська обласна організація ВО «Свобода» вважає, що конфліктні ситуації повинні вирішуватися правовим шляхом через ефективне здійснення владою своїх повноважень у царині захисту прав громадян. У разі нехтування владою інтересами громади, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» підтримає дії мешканців згаданого гуртожитку всіма можливими засобами задля забезпечення соціальної і національної справедливості».

  Прес-служба Кіровоградської обласної організації ВО «Свобода»