Тепловики закликають споживачів розрахуватися з боргами

 • 19 лип. 2016 14:26
 • 1251
  • Новина Тепловики закликають споживачів розрахуватися з боргами Ранкове місто. Кропивницький

  Відповідно до завдань  з підготовки ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА»   до осінньо-зимового періоду 2016/2017 року безпосередньо на  об’єктах теплового господарства був проведений   значний обсяг робіт .  Планом роботи підприємства у ремонтному періоді   передбачено такі основні роботи: поточний ремонт 20 котельних підприємства , а також трьох ( на технічному обслуговуванні ) які в основному готуватимуться їх власниками за участю ремонтного персоналу підприємства, це котельні  Кіровоградського психо-неврологічного інтернату з  геріатричним відділенням, будинку дитини та кардіологічного диспансеру. Середній термін експлуатації основного та допоміжного обладнання котельних більше 30 років.

  Комплекс робіт по підготовці до роботи в зимових умовах передбачає   гідроопресування котлів та допоміжного обладнання, хімічну промивку котлів та водопідігрівачів, ревізію та  вибірковий ремонт допоміжного обладнання та запірної арматури, загальнобудівельні роботи будівель та приміщень, ремонт обладнання електрогосподарства, КВП  і А , режимна наладка  5 котлів та інші роботи. поточний ремонт 119 км. теплових мереж . Комплексом  робіт передбачено  гідроопресування теплових мереж підвищеним тиском з виявленням   та заміною трубопроводів в місцях пошкоджень, ревізія запірної арматури, сальникових компенсаторів, вибіркова заміна запірної арматури, частковий ремонт будівельних конструкцій, оновлення асфальтобетонного покриття доріг в місцях виконання земляних робіт на діючих тепломережах, оновлення теплової ізоляції трубопроводів в місцях пошкоджень, наладка гідравлічного режиму теплових мереж  та інші роботи.

  Поточний ремонт 25 центральних теплопунктів, який  передбачає гідроопресування водопідігрівачів та трубопроводів, ревізію запірної арматури та допоміжного обладнання, вибірковий ремонт будівель, обладнання електрогосподарства, КВП та А. По капітальному ремонту передбачено такі основні заходи: Капремонт 0,55 км теплових мереж, ремонт 850 м2; покрівлі котельних та ЦТП ,заміна 125 одиниць запірної арматури котельних і теплових мереж,заміна 30  люків теплових камер, улаштування 900 м2 асфальтобетонного  покриття доріг після ремонту тепломереж.

   У квітні поточного року було проведено гідравлічне опресування 119 км. теплових   мереж підвищеним тиском,  виявлено 57 пошкоджень, на цей час усунуто  38 пошкоджень з заміною  0,385 км теплових мереж.     Запланованими заходами також передбачено перевірку технічного стану теплових пунктів, елеваторних вузлів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, 1696 одиниць засобів вимірювальної техніки. Для підготовки електрогосподарства  передбачено  відремонтувати 12 силових  трансформаторів, 107 силових    конденсаторів, 16,5 км силових кабельних ліній,  551 електродвигун, 86 заземлювальних пристроїв. Станом   на  18.07.2016 року   виконано    поточний ремонт 10 котелень,  65 км. теплових мереж, 16 теплових пунктів, здійснено капітальний  ремонт    0,385 км. теплових мереж,  замінено  54 од. запірної арматури, 20 люків теплових камер, відремонтовано та повірено  845 од. контрольно-вимірювальних приладів, відремонтовано устаткування електрогосподарства у обсязі 50 %  від запланованих завдань.   До роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 року    готові : Опалювальні котельні – вул..Таврійська,29, вул..Робоча,2, вул..Преображенська,79/35, вул. Жовтневої революції,58,  вул..О.Журливої,1, вул..Салганні піски,140, 20 років міліції,98, вул.Хабаровська,5, вул..Родимцева,92-в, 1 Лінія,4а с.Гірничого. Центральні теплові пункти - вул. Комарова,19-а, вул..Попова,11-а, вул..Волкова,5-а, вул. 50 років Жовтня, 22 (ЖБК-12), вул. Пацаєва (ЦТП поз.№30), вул..Попова,21-б (ЦТП№1), вул. Г.Жадова, 19-б (ЦТП№2), вул.,Попова,18, вул..Конева,9-г, вул..Белінського,2-а,  вул. Добровольського,1(ДЛАУ-1), вул. Добровольського,24 (ДЛАУ-3), вул.. Жадова,27-б(ЦТП-3), вул. Героїв Сталінграда,12, вул.. Героїв Сталінграда,26-в ( ЦТП-4).

  Відділом  наладки теплових мереж  підготовлено рекомендації по наладці тепломереж  20 котельних та 25 ЦТП, які  виконано на 55% ,  у повному обсязі заходи будуть  впроваджені  до  початку опалювального періоду. 

   Енергоінспекція підприємства здійснює контроль за підготовкою  до опалювального періоду систем теплопостачання  з оформленням  до  25 вересня 2016 року  паспортів та актів готовності будинків та споруд до опалювального періоду у відповідності до «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», які затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 10.12.2008 року за № 620/378, та п.36  «Правил користування тепловою енергією», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1198  від 03.10.2007 р.

  ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” за підсумками весняного огляду систем централізованого опалення та виявлених недоліків у роботі внутрішньобудинкових систем централізованого опалення споруд споживачів у минулий опалювальний період, направило споживачам теплової енергії 112 Приписів із зазначенням обов’язкового обсягу робіт щодо підготовки теплових господарств споживачів до опалювального періоду 2016/2017 року, в тому числі: 47 Приписів бюджетним установам, 21 Припис іншим споживачам та 44 Приписи ЖЕО, ЖБК,ОСББ.    

   Список робіт передбачає: проведення ремонту вузлів теплових вводів, ремонтно-профілактичних робіт тепловикористовуючих установок і внутрішньобудинкових систем теплопостачання. Щоб уникнути втрат теплової енергії, мають бути виконані роботи з відновлення теплоізоляції, регулювання розподілу тепла у внутрішньобудинкових системах, утеплення будівлі (горище, підвали, сходові клітки, вікна, двері та ін.). Також необхідно в зазначені терміни виконати заходи по регулюванню розподілу теплової енергії у внутрішньобудинкових системах тепловикористання, виконати роботи по   демонтажу прямих з’єднань теплового устаткування з водопроводом і каналізацією, виконати роботи по заміні водозбірних кранів на крани «Маєвського». Кожна будівля споживача повинна бути укомплектована повіреними манометрами та термометрами, які дозволяють оперативно виявити проблемні ділянки трубопроводів, де тиск чи температура не відповідають розрахунковим значенням.

  Під час визначення стану готовності до роботи теплових господарств споживачів був здійснений нагляд за проведенням робіт з гідравлічних випробувань та промивань трубопроводів системи опалення споруд. На сьогоднішній день гідроопресування та промивання опалювальних систем після виконання ремонтних робіт  зі складанням відповідних актів проведено в  4 установах. Одночасно з цим, фахівцями підприємства проводиться робота по контролю за проведенням періодичної державної повірки, ремонтом, заміні  вузлів обліку  теплової енергії у споживачів теплової енергії. Так, в 2016 році фахівцями підприємства розпломбовано на планову державну метрологічну повірку 40 вузлів обліку теплової енергії споживачів, в тому числі: 17 вузлів  в житловому секторі, 18 вузлів обліку в бюджетних установах та 5 вузлів на госпрозрахункових підприємствах. Станом на 15.07.16 року на адресу теплопостачального підприємства тільки від 1 споживача теплової енергії  направлений лист з клопотанням про опломбування вузла обліку теплової енергії  після проведення планової державної повірки.                                                                                                                                       

    В цілому по підприємству  заходи по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017  року  виконані на 50% завдяки ритмічній та злагодженій  роботі усіх структурних підрозділів і служб,  незважаючи на проблеми фінансування, які мають місце у зв’язку із недостатнім рівнем розрахунків споживачів підприємства.       Заборгованість  населення  підприємству  наразі складає 32,3   млн. грн. Юридичним відділом підприємства значно активізовано роботу по стягненню заборгованості споживачів у  примусовому порядку, тому закликаємо  містян  терміново  розраховуватися за надані послуги  з теплопостачання та не накопичувати боргів.