Туманом не можна легковажити

 • 21 трав. 2016 10:54
 • 1495
  • Новина Туманом не можна легковажити Ранкове місто. Кропивницький

  Туман — природне явище, що виникає доволі часто і є одним з найнебезпечніших для автомобілістів. З ним не тільки важко впоратися, а й неможливо передбачити його появу. Туман є однією з найголовніших причин автомобільних аварій.

  Якщо дальність видимості становить 500–1000 м, то туман вважається слабким, 50–500 м — помірним і менше 50 м — сильним. Сильний туман є найбільш небезпечним при проїзді перехресть і особливо залізничних переїздів. Через нього водій не бачить дорожніх знаків, часто не помічає світлову сигналізацію. У тумані відбувається у шість разів більше наїздів на перешкоди, ніж за такий же період часу його відсутності. Окрім зниження видимості, туман здатний піднести автомобілістам іще низку неприємностей.

  По-перше, при низькій видимості важко визначити реальну відстань до об'єкта. Іноді буває неможливо зрозуміти те, їде чи стоїть зустрічна машина, бо це просто до певного моменту — біла пляма.

  По-друге, у тумані спотворюються кольори. У сильному тумані жовтий колір здається червоним, а зелений — жовтішає. Тож потрапивши в туман, будьте уважними на регульованих перехрестях. Переконайтеся, що на світлофорі саме зелений колір, адже в такій ситуації краще не поспішати, аніж потрапити в ДТП.

  Коли немає нагальної потреби, то в тумані краще утриматись від поїздок автотранспортом, а прогулятися пішки. Якщо ж поїздка на автомобілі вкрай необхідна, то варто дотримуватись таких порад:

  •             вибирайте швидкісний режим, який забезпечував би своєчасне гальмування перед перешкодою, яка з'явилася зненацька;

  •             під час руху в колоні збільшіть дистанцію між автомашинами — не менше 50 метрів, бо мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях автотранспорту;

  •             фари при русі в тумані повинні бути обов'язково включеними: з ними трохи покращиться видимість, та й водії інших машин бачитимуть вас. Варто включити задні ліхтарі і спеціальні протитуманні фари;

  •             уважно слідкуйте за сигналами автомашин, що рухаються попереду;

  •             не допускайте різкого гальмування без особливих на те причин;

  •             у тумані не намагатися обганяти транспортний засіб, будьте особливо обережними;

  •             зупиняючись, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі та ввімкніть аварійну сигналізацію, щоб позначити габарити вашого автомобіля.

  Спостереження за дорогою під час туману має бути особливо ретельне, у чому велику допомогу може надати пасажир, що сидить поруч з водієм.

  НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області