“Творчі кольори Юлія Мейтуса”:у Кропивницькому презентували фільм про відомого композитора-земляка

 • 31 жовт. 2023 14:30
 • 298
  • Новина “Творчі кольори Юлія Мейтуса”:у Кропивницькому презентували фільм про відомого композитора-земляка Ранкове місто. Кропивницький

  У Кропивницькому в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація фільму про відомого композитора, уродженця Єлисаветграда Юлія Мейтуса.

  Ця творча відеоробота викладачів та учнів Кропивницької музичної школи №2, яка носить ім’я композитора, присвячена 120-ій річниці від дня народження композитора.

  Юлій Мейтус народився у колишньому Єлисаветграді 1903 року, композитор прожив довге, насичене і трагічними, і радісними подіями, життя. На його долю випали і випробування ГУЛАГівськими таборами, і шанування владою у вигляді найпрестижніших державних премій. Талановитий митець відійшов у засвіти 1997 року, тож певно ще багато сучасників пам’ятають його досить добре. Утім, як відзначив завідувач музейно-природного заповідника “Тобілевичі” Микола Кравченко, нам треба відкривати ще багато незвіданих сторінок творчості композитора.

  Про творчість митця розповіла директорка Кропивницької музичної школи №2 імені Юлія Мейтуса Олена Надутенко.

  - Музика Мейтуса цікава і сучасна. Можна порівняти час, коли жив і творив композитор, із сьогоденням, провести паралелі і прийти до висновку, що Україна переможе і житиме далі, - зазначила Олена Надутенко.

  Юлій Мейтус написав 17 різноманітних за жанрами опер, близько 300 романсів, багато інструментальних і хорових творів для дітей. Мало хто знає, але саме Юлій Мейтус створив перший джазовий ансамбль в Україні.

  Олена Надутенко подарувала краєзнавчому музею два нових видання партитур: “Казковий світ Юлія Мейтуса” та “Творчі кольори Юлія Мейтуса”. Цікавим для перегляду виявився і фільм, який створили викладачі та вихованці музичної школи.

  Джерело: Кропивницька міська рада