У Кропивницькому пройшли куценківські читання

 • 18 лют. 2019 11:37
 • 1384
  • Новина У Кропивницькому пройшли куценківські читання Ранкове місто. Кропивницький
   
  15 лютого у літературно-меморіальному музеї  Карпенка-Карого міста Кропивницького пройшли ХІІ обласні літературно-краєзнавчі читання, присвячені 80-річчю Кіровоградської області.
   
  Спільний проект музею І.К. Карпенка-Карого, Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців та Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. В.Сухомлинського вже давно став візитною карткою області і міста, трибуною для обміну здобутками та відкриттями у галузі краєзнавства.
   
  Читання були започатковані у 2008 році на честь знаного в Україні вченого, літературознавця, доктора філологічних наук, професора КДПУ ім. В. Винниченка, члена НСПУ Леоніда Васильовича Куценка. Саме він відкрив широкому загалу ім’я одного з найкращих поетів української діаспори Є. Маланюка, дослідив цікаві сторінки життя Д. Чижевського, М. Зерова, М. Куліша, М. Вороного, Ю. Дарагана, Л. Чернова-Малошийченка, М. Чирського та ін.
   
  Як свідчить статистика заходу, за минулі роки 17 з 21-го району області були представлені на читаннях трьома сотнями доповідачів.
  Розпочалися читання з вітальних промов Н.М. Чорної – заступника начальника управління культури і туризму міської ради міста Кропивницький, О.О. Бабенка – голови Кіровоградської обласної спілки краєзнавців України та в. о. директора музею І.К. Карпенка-Карого Л.М. Хосяінової.
   
   
  У рамках заходу старший науковий співробітник музею Тетяна Ревва ознайомила присутніх з виставкою «Тобі, Кіровоградщина: історія області у книгах, листівках, путівниках». В експозиції представлені видання краєзнавчого характеру та листовні картки з фондів музею, які висвітлюють історію розвитку нашої області.
   
  У читаннях взяли участь більше двох десятків доповідачів з обласного центру та районів області, серед яких викладачі ЦДПУ ім. В. Винниченка, музичного коледжу, співробітники музеїв, бібліотек, обласного архіву, вчителі та творча інтелігенція.
   
  Більша частина виступів була присвячена становленню та розвитку Кіровоградської області, її історичному минулому, бурхливому сьогоденню. Цікавими були доповіді про відомих уродженців нашого краю: М. Петрова, М. Білана, Л. Горячко, О. Кердіваренка, В. Погрібного, Я. Славутича, Ф. Сарану та ін.
   
  Присутнім продемонстрували фільм із серії «Світ у чуттєвих образах», присвячений скульптору В. Френчку. Спеціально для сьогоднішньої події В. Френчко передав до музею скульптурний портрет Л. В. Куценка та ескіз меморіальної дошки Леоніду Васильовичу.
   
  Цьогорічні Куценківські читання вкотре засвідчили про зростання наукового потенціалу нашого краю, про його вагому роль у примноженні духовного багатства нашої держави.