У Кропивницькому триває розіграш Кубка природничих наук серед школярів

 • 16 черв. 2023 08:25
 • 286
  • Новина У Кропивницькому триває розіграш Кубка природничих наук серед школярів Ранкове місто. Кропивницький
   
  У Кропивницькому триває розіграш Кубка природничих наук серед школярів, сповіщає Кропивницька міська рада.
   
  Справжній освітній десант завітав до Кропивницького із Харкова: п'ятеро висококласних фахівців викладацької справи з  прикладної механіки, інформаційно-вимірювальної техніки, електромеханіки, хімії представляють Національний технічний університет  “Харківський політехнічний інститут”. 
   
  Управління освіти міської ради вже не перший рік співпрацює із НТУ “ХПІ”, цікаві і прогресивні проєкти реалізували і раніше. Так, наприклад, “Вікторини в Kahoot» -  пізнавальні науково-популярні ігри, які учні шкіл, а також їхні батьки і вчителі могли пройти онлайн.
   
   
  Наразі, вікторина в Kahoot вперше і саме в Кропивницькому вийшла за межі інтернет-мережі, і в нашому місті триває  Кубок природничих наук. Сьогодні, 15 червня, на базі гімназії №9 пройшов півфінал інтелектуального змагання, до якого потрапило шість команд по шість учасників із різних навчальних закладів міста. 
   
  Півфінал проходив у формі квізу, основні питання з фізики, але фізики прикладної, і що найцікавіше — інтернет-платформа Kahoot дозволяє кожному учаснику команди стежити за грою зі свого смартфона — тут є питання, таймінг для обговорення зі зворотним відліком, правильні відповіді і рейтинг команд у ході гри. В шкільному кабінеті математики панував справжній спортивний азарт і змагальницький дух. 
   
   - Навіщо взагалі потрібні такі заходи - ми політехнічний виш  і ми чудово розуміємо ситуацію, що природничі науки та інженерні спеціальності потребують посиленої популяризації і профорієнтаційної роботи із сучасними та цікавими підходами. Бо ж випускники шкіл часто обирають модні професії, не розуміючи суті спеціальності. Ми боремося за STEM-освіту,  із додаванням потужного інноваційного та технологічного компонентів, що дуже потрібні для зростання ВВП економіки і розвитку держави загалом, - наголошує Сергій Петров, доцент кафедри органічного синтезу та фармацевтичних технологій НТУ “ХПІ”. 
  У доцільності такої роботи із учнівською молоддю не сумнівається і начальниця управління освіти міської ради Лариса Костенко.
   - Такий захід має на меті не просто загітувати вступати в конкретний виш, а зарядити дітей мотивацією до вивчення природничих наук. Адже саме політехнікам відбудовувати Україну після війни!, - наголошує посадовиця.