У Кропивницькому вчора відбулося засідання бюджетної комісії

 • 30 лист. 2016 12:03
 • 925
  • Новина У Кропивницькому вчора відбулося засідання бюджетної комісії Ранкове місто. Кропивницький
   
  Руслан Степура: "Комісія з питань бюджету намагається знівелювати роль керівного апарату Кіровоградської обласної ради".
   
  Вчора, 29 листопада, відбулося засідання Постійної комісії з питань бюджету, фінансово-економічної політики та інвестицій Кіровоградської обласної ради. В порядку денному, який отримали члени комісії, було зазначене одне питання – розподіл бюджетних коштів на купівлю житла для родин загиблих та скалічених ветеранів війни.
  Але, безпосередньо в ході затвердження порядку денного, керівник управління капітального будівництва Кіровоградської ОДА приніс розпорядження голови облдержадміністрації С. Кузьменка «Про зміну об’єктів, фінансування яких здійснюється у 2016 році за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету». Суть змін полягала у тому, щоб виділити додаткові кошти з обласного бюджету на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення ремонту приміщень освіто-культурної галузі. Ці об’єкти отримали фінансування 18 листопада 2016 року за рахунок державної субвенції, яка раніше була спрямована придбання медичного обладнання для дитячої обласної лікарні. 
  Як повідомив член бюджетної комісії, депутат фракції ВО «Свобода» в Кіровоградській обласній раді Руслан Степура, 18 листопада відбулося позачергове засідання комісії з питань бюджету задля внутрішнього перерозподілу коштів бюджету розвитку обласного бюджету, що по-суті є державною субвенцією. Фактично, йшлося про те, що на медичне обладнання виділяти кошти вже немає потреби – буцім, того обладнання, яке потрібне, зараз немає в наявності, і тому таке спрямування є «недоцільним». 
  Руслан Степура коментує таке твердження відверто: всі знають, що в наш час, маючи гроші, товар знайти не є проблемою. Але, напевно, більшості членів комісії зараз абсолютно нецікаво обладнати лікарню сучасними приладами. Тому вирішили кошти, передбачені на придбання медичного обладнання, розкидати на об’єкти освіти, культури тощо. Але, як виявилося, тоді, 18 листопада, члени комісії «забули» про проектно-кошторисну документацію, що фінансується з обласного бюджету та мала б забезпечити можливість запланованого ремонту означених об’єктів. Мабуть, тому було вирішено «закрити хвости» на засіданні комісії 29 листопада.
  Попри заперечення з боку свободівця, питання про зміну об’єктів фінансування було включене до порядку денного засідання комісії 29 листопада. Руслан Степура відмовився підтримувати оновлений таким чином порядок денний, оскільки запропоновані зміни до нього не були заздалегідь розіслані членам комісії для ознайомлення, що суперечить Регламенту обласної ради.
  Руслан Степура зазначає, що порядок денний всі члени комісії мають отримувати за три дні до засідання. Бувають випадки, коли особливо нагальні питання на розгляд потрапляють напередодні, і до того іноді можна поставитися з розумінням. Але ситуація, коли проект про спрямування значних сум коштів з обласного бюджету виноситься на розгляд безпосередньо на засіданні комісії, є неприпустимим порушенням. 
   
  Пише обласна прес-служба ВО "Свобода" 
  «Питання, яке було пролобійоване ОДА і включене до порядку денного засідання комісії, не пройшло через керівний апарат Кіровоградської обласної ради, що суперечить усім процедурним нормам. Таким чином, нівелюється роль апарату обласної ради. Тепер щодо доцільності цих змін. Націоналісти категорично проти такої діяльності комісії! Після відмови підтримувати порядок денний, сформований з порушеннями, я отримав у свій бік шквал емоцій. Окремі депутати закидали «Свободі» небажання підтримувати музеї, дитячі садочки, центри юнацької творчості тощо. Але ж не «Свобода» виступила суб’єктом подання! Питання виносила Кіровоградська ОДА. І якщо з якихось причин чиновникам більше кортіло «освоїти кошти», ніж дотриматися елементарних процедурних норм, то це є виною виключно представників ОДА! Більше того, можу засвідчити, що жодних звернень від представників закладів, які включені в розпорядження про фінансування ремонту їх приміщень, до бюджетної комісії не було», - коментує засідання комісії депутат-свободівець Руслан Степура. 
  Оскільки з 10 членів комісії на комісії були присутні лише 6, то позиція «Свободи» в даному питанні стала вирішальною. Рішення, попри обурення окремих обранців, не набрало потрібної кількості голосів і не було прийняте.