У Кропивницькому викрито незаконну діяльність конвертаційного центру з тіньовим обігом у понад 150 млн гривень

 • 9 лип. 2024 16:33
 • 462
  • Новина У Кропивницькому викрито незаконну діяльність конвертаційного центру з тіньовим обігом у понад 150 млн гривень Ранкове місто. Кропивницький

  За процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури викрито й припинено діяльність конвертаційного центру у рамках кримінального провадження за фактами легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, та ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України).

  За даними слідства, фінансово-промислова група, яка займається переробкою та експортом сільгосппродукції, зареєструвала у Кропивницькому низку фіктивних підприємств на осіб із числа вразливої групи суспільства. На їхні рахунки здійснювала перерахування безготівкових коштів.

  Попередньо встановлено, що через конвертцентр до тіньового сектору економіки лише за 5 місяців 2024 року виведено понад 150 млн гривень.

  Під час санкціонованих обшуків офісного приміщення фінансово-промислової групи виявлено та вилучено 145 печаток підприємств, печатку органу державної влади, комп’ютерну техніку, 76 мобільних пристроїв, 324 банківські картки та чорнову бухгалтерію.

  Наразі у межах слідства вживаються заходи задля встановлення усіх осіб, причетних до незаконної діяльності, та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

  Досудове розслідування - ГУНП в області.

  Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

  Джерело: Кіровоградська обласна прокуратура