У Кіровоградському обласному музеї мистецтв презентували виставковий проєкт «Драмтеатр.Маріуполь», де представлені світлини театру до війни, часів блокади та наслідків авіаудару.

 • 22 лист. 2023 13:30
 • 305
  • Новина У Кіровоградському обласному музеї мистецтв презентували виставковий проєкт «Драмтеатр.Маріуполь», де представлені світлини театру до війни, часів бло Ранкове місто. Кропивницький

  У Кіровоградському обласному музеї мистецтв презентували виставковий проєкт «Драмтеатр.Маріуполь», де представлені світлини театру до війни, часів блокади та наслідків авіаудару.

  16 березня 2022 року російські бомбардувальники завдали авіаудару по Драмтеатру, який перетворив будівлю на руїни. За різними оцінками у театрі було від 500 до 1200 цивільних. Люди були розміщені на всіх поверхах театру, а також у бомбосховищі, яке витримало удар. На площі біля будівлі було написано російською мовою попередження, що у приміщені перебувають діти. Скільки людей загинуло від авіаудару - достеменно невідомо.

  У заході взяла участь заступниця начальника Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова, а також останній головний режисер Драмтеатру Анатолій Левченко та директорка Донецького обласного художнього музею з 2004 до 2016 року, очільниця грецької діаспори Галина Чумак.

  «Трагедія Маріупольського драматичного театру і людей, яких він прихистив, стала однією із найжахливіших подій сучасної російсько-української війни, тим більше зрозумілої нам, кропивничанам, оскільки і для нашого міста театр є культурним символом, гордістю, брендом. Тож сьогодні біль Маріуполя, як і інших постраждалих від російських варварів міст України – наш спільний біль, який ми разом загоїмо, відбудуємось і увіллємось до єдиної європейської родини», - зазначила Катерина Колтунова.

  Відвідати виставку можна у Музеї мистецтв(м.Кропивницький, вул.Велика Перспективна, 60)

  Тел.: (0522) 24-98-37, 32-24-22

  Катерина Колтунова

  Джерело: Кіровоградська обласна державна адміністрація