У Кропивницькому стартувало громадське обговорення нових міських топонімів

 • 22 лист. 2023 13:00
 • 1209
  • Новина У Кропивницькому стартувало громадське обговорення нових міських топонімів Ранкове місто. Кропивницький

  У Кропивницькому стартувало громадське обговорення чергового етапу перейменувань вулиць міста. Кропивничани активно обговорюють нові міські топоніми і пропонують власні назви.

  Аби містянам було легше стати учасниками цього процесу, на сайті міської ради створена електронна форма, через яку можна вносити власні пропозиції і їхні обгрунтування. Обговорення триватиме місяць.

  - У липні поточного року міська топонімічна комісія запропонувала кропивничанам для перейменування 172 вулиці. Від того часу частина топонімів вже змінена рішеннями міської ради, по частині, а це 46 назв, мешканці міста висловили незгоду чи надали власні пропозиції. Робоча група їх ретельно опрацювала і топонімічна комісія на своєму засіданні затвердила новий список, який пропонується громадськості для опрацювання, - відзначив голова топонімічної комісії, секретар міської ради Олег Колюка. - Ми створили містянам широкі можливості для обговорення, надання пропозицій і зауважень і закликаємо скористатися ними. Висловити власну думку можна у письмовій формі - надіслати на електронну пошту або заповнити спеціальну гугл-форму на сайті міської ради. Це досить зручно. Єдине прохання до кропивничан, щоб пропозиції були обгрунтованими й аргументованими, тоді топонімічна комісія зможе взяти їх до уваги, розглянути і, можливо, врахувати. Опрацьовані й узагальнені результати обговорення топонімічна комісія презентує громадськості.

  Пропозицій нових назв вулиць внесли як члени топонімічної комісії, так і громадські організації та окремі громадяни.

  - Закликаємо містян взяти активну участь у процесі перейменування, пропонувати власні назви, висловлювати підтримку запропонованим. Сьогодні це надзвичайно важливо, нам потрібно остаточно позбавитися російських, радянських, колоніальних назв, а використовувати власні - українські, - наголосив Олег Колюка.

  Із переліком назв вулиць, що підлягають перейменуванню, можна ознайомитися за посиланням http://www.kr-rada.gov.ua/.../perelik-vulits.../ .

  Власну думку можна висловити використовуючи гул-форму у розділі «Перейменування вулиць» на сайті Кропивницької міської ради:

  https://kr-rada.gov.ua/perey.../opituvannya-pereimenuvannya/

  або на платформі E-Dem: https://consult.e-dem.ua/3510100000

  Письмові пропозиції надсилати за адресою: 25022, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41; kmvk@krmr.gov.ua.

  Пропозиції мають містити обгрунтування з урахуванням критеріїв, визначених у додатках 1-2 «Концепції інтеграції українських маркерів у топонімічний простір Кропивницької міської територіальної громади». Форма оформлення пропозицій розміщена у додатку 4 зазначеної Концепції, яка розміщена за посиланням:

  https://kr-rada.gov.ua/pereymenuvannya-vulits

  Консультація триватиме із 21 листопада по 22 грудня 2023 року.

  Оприлюднення результатів: до 01 січня 2023 року.

  Джерело: Кропивницька міська рада