Управління надзвичайних ситуацій нагадує про правильну поведінку на воді

 • 5 січ. 2017 11:19
 • 854
  • Новина Управління надзвичайних ситуацій нагадує про правильну поведінку на воді Ранкове місто. Кропивницький
  Будьте обережні на кризі!
   
  Управління ДСНС України у Кіровоградській області наголошує: небезпечно виходити на лід у період нестійких температур та під час тривалої відлиги.  Якщо водойма все ж вабить вас, рекомендуємо перед тим, як ступити на кригу, визначити міцність льодового покриву. Тривкий, безпечний лід – це лід прозорий, завтовшки не менше семи сантиметрів. Молочний білого кольору лід удвічі слабший прозорого. Найнебезпечніший - ніздрюватий лід, утворений зі снігу, що змерзся. 
  Крім того, лід за будь-яких умов слабкий (а відповідно – і небезпечний!) біля берегів, в заростях прибережного очерету, поблизу свай, вмерзлих предметів, у місцях зливу каналізаційних стоків або там, де проходить сильна течія чи б’ють джерела. Ненадійним і надзвичайно небезпечним є лід, припорошений снігом. Радимо також  оминати ополонки, лунки, тріщини. 
  У випадку появи характерних ознак слабкого льоду – тріск, прогинання, вода на поверхні – негайно повертайтеся на берег, широко розставляючи ноги та не відриваючи їх  від поверхні льоду, у крайньому випадку – відповзайте. За відсутності твердої впевненості в безпеці перебування на льоду краще (і мудріше) обійти небезпечну ділянку  по берегу.
  Якщо все ж трапилася біда і ви опинилися у крижаній воді, не панікуйте, не робіть різких рухів, вирівняйте дихання, намагайтеся тримати голову високо над поверхнею води, скиньте верхній одяг і постійно гукайте на допомогу. Широко розкинувши руки, спробуйте зачепитися за край льоду, намагайтеся обережно налягти на нього грудьми і закинути одну, а потім іншу ногу на лід. Якщо лід витримав, перекочуючись, повільно повзіть до берега, обов’язково в ту сторону, звідки прийшли, там лід вже перевірений на міцність. І постійно гукайте на допомогу. Запам’ятайте, що міцна мотузка, два цвяхи або ніж можуть допомогти вибратися на лід. А дві дволітрові пластикові пляшки на поясі допоможуть втриматися на поверхні води.
  Якщо знадобилася ваша допомога, візьміть довгу палицю, дошку, мотузку (можна зв’язати кілька шарфів, пасків, одяг) і повзком, широко розкинувши руки і ноги, обережно  рухайтеся у напрямку ополонки, штовхаючи попереду себе рятівні засоби. Дійте рішуче, сміливо і швидко. Витримуйте дистанцію 3-4 метри, в іншому випадку - ризикуєте приєднатися до постраждалого у крижаній воді. Обережно витягніть людину на лід і разом, повзком, вибирайтеся з небезпечної зони. Доправте постраждалого у тепле місце, надайте першу допомогу: зніміть мокрий одяг, енергійно розітріть руками чи суконкою до почервоніння шкіри, напоїть гарячим чаєм.
  Будьте обережні! Бережіть своє життя!