Уже найближчим часом розраховуємо почати відновлення України за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків

 • 4 січ. 2023 15:17
 • 461
  • Новина Уже найближчим часом розраховуємо почати відновлення України за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків Ранкове місто. Кропивницький
   
  У держбюджеті на поточний рік закладено 35,5 млрд грн для Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Це будівництво та ремонт громадських будівель, об’єктів критичної інфраструктури, забезпечення житлом ВПО. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 3 січня.
   
  - Також уже найближчим часом розраховуємо почати відновлення за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків — на спецрахунку вже є для цього 17 млрд грн. Перший пріоритет — зруйноване житло людей, — наголосив Денис Шмигаль.
   
  Частиною великої відбудови, як зазначив Прем’єр-міністр, буде залучення в українську економіку іноземних інвестицій. Тому цього року Україна має завершити розпочаті переговори про страхування військових ризиків для іноземних інвесторів.
   
  - Усередині країни пріоритетом є створення максимально сприятливих умов для інвестування. Зокрема, спрощення підготовки та реалізації проектів державно-приватного партнерства. А також мінімізація вимог до інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями та подальше спрощення дозвільно-ліцензійних умов, — зауважив Денис Шмигаль.
   
  У 2023 році, за словами Прем’єр-міністра, Уряд також продовжить найефективніші програми допомоги приватному сектору. Це пільгові кредити «5-7-9», гранти проекту єРобота, державна підтримка української переробки та загалом вітчизняних виробників. Для стимулювання сектору будівництва буде активізована програма доступного іпотечного кредитування єОселя.
   
  Крім того, Уряд працює з партнерами для залучення цьогоріч 38 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету. Це насамперед кошти від ЄС, США та МВФ.
   
  «Макрофінансова стабільність — це фундамент відновлення нашої економіки. Маємо чіткий план, щоб як і торік повністю профінансувати всі критичні видатки», — підкреслив Прем’єр-міністр.