В Петрівській виправній колонії УДПтС України в Кіровоградській області (№ 49) триває паспортизація
16 червня в Петрівській виправній колонії управління (№ 49) видали 6 паспортів громадянина України.
Паспорт-це важливий крок на шляху до соціальної адаптації засуджених. Тому, старшим інспектором з питань підготовки до звільнення відділу соціально-психологічної роботи лейтенантом внутрішньої служби Іриною Ганжою, проводиться завчасна та якісна робота в даному напрямку. Деякі засуджені, що відбувають покарання в Петрівській виправній колонії, не мають паспорту громадянина України: загубили або просто не змінювали ще з часів колишнього Радянського Союзу.
Оскільки, завдання адміністрації установи полягає не лише в утриманні засудженого в період відбуття ним покарання, а й у тому, щоб після повернення на волю він залишився повноцінним громадянином та мав можливість розпочати нормальне життя.
Процес оформлення паспорта часом дуже непростий. Буває, що у вирішенні даного питання на допомогу приходять рідні засуджених, але частіше всі проблеми щодо збору документів, вирішують співробітники відділу соціально-психологічної роботи: роблять запити за попереднім місцем проживання засуджених, уточнюють необхідні дані. Завдяки такій роботі засуджені стають повноцінними громадянами України та мають змогу реалізовувати свої права в колонії та на волі.
Варто зазначити що відділом соціально-психологічної роботи з початку поточного року паспорти отримали 37 засуджених, з яких чотирьом документ виготовлено вперше, ще 29 засудженим – замість раніше втраченого , чотирьом засудженим документ видано в зв’язку з обміном.
Катерина Ляшевич