Іван Оксьом: «Про основні особливості вступу абітурієнтів на юридичний факультет КірЮІ ХНУВС у 2011 році»

 • 14 лют. 2011 14:02
 • 3189
  • Новина Іван Оксьом: «Про основні особливості вступу абітурієнтів на юридичний факультет КірЮІ ХНУВС у 2011 році» Ранкове місто. Кропивницький

  У нашому регіоні одну з лідируючих позицій серед вибору професії у випускників шкіл займає спеціальність «Правознавство» і саме на юридичному факультеті Кіровоградського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ (КірЮІ ХНУВС). Враховуючи те, що у двох попередніх роках багато осіб не потрапили за конкурсом сертифікатів за результатами складання ЗНО на омріяний фах у цей ВНЗ та цьогорічну ситуацію, зміни та новації у вступній кампанії, ми вирішили особисто дізнатися про всі тонкощі процесу безпосередньо у декана юридичного факультету КірЮІ ХНУВС, кандидата юридичних наук Оксьома Івана Григоровича, який люб’язно погодився відповісти на наші запитання. 

  – Іване Григоровичу, що нового підготувала вступна кампанія 2011 року для абітурієнтів, які вирішать вступати на юридичний факультет КірЮІ ХНУВС?

  – Найкращою новиною для наших цьогорічних вступників на спеціальність «Правознавство» є в першу чергу значне збільшення обсягу набору абітурієнтів. Тобто, влітку, ми будемо приймати на багато більше студентів, які навчатимуться на юридичному факультеті за профільним спрямуванням.

  У минулому році обсяг набору був обмежений лише 90 місцями при конкурсі бажаючих більше п’ятисот чоловік. Оскільки у 2011 році буде порівняно низька конкуренція серед абітурієнтів та суттєво збільшена кількість місць на спеціальність «Правознавство», ми намагатимемося максимально задовольнити потреби бажаючих, які прагнуть вступати на наш факультет.

  Також не слід забувати і про те, що на юридичному факультеті, окрім правознавців готують ще й менеджерів у сфері державного управління. Це одна із нових сучасних спеціальностей на нашому факультеті, набір на яку ми будемо проводити цього року втретє. Підготовку фахівців на рівні бакалавра у цій галузі знань (0306 «Менеджмент та адміністрування»), орієнтованих для роботи в державних установах, здійснює лише наш ВНЗ у Кіровоградській області. Ліцензований обсяг на неї складає 30 місць. З цього навчального року студенти, які навчаються за напрямком менеджменту, матимуть можливість отримати другу вищу освіту з правознавства на заочній формі навчання на нашому ж факультеті.   

  – Чи відбулися зміни у найменуванні сертифікатів УЦОЯО, які необхідно буде подавати при вступному конкурсі та для тих, хто закінчив загальноосвітній навчальний заклад до 2007 року?

  – Суттєвих змін не відбулося. Так як і у минулому, абітурієнтам 2011 року обов’язково, окрім сертифікату з української мови та літератури, необхідно буде подавати ще й профільний для спеціальності «Правознавство» сертифікат з історії України та сертифікат за вибором, який може бути або з математики або з іноземної мови. Додам, що раніше за вибором міг розглядатися ще й сертифікат з географії.

  Що ж стосується спеціальності «Менеджмент та адміністрування», то тут знову ж таки зміни лише в одному сертифікаті за вибором. Отже, окрім сертифікату з української мови та літератури необхідно буде подавати ще й профільний для вищезгаданої спеціальності сертифікат з математики та сертифікат за вибором, який може бути або з іноземної мови з або з географії. Раніше за вибором міг розглядатися ще й сертифікат з історії України.

  Тому, бажаючі вступати на юридичний факультет, робіть висновки, що чотири сертифікати, які дадуть вам змогу навчатися на нашому факультеті – це українська мова та література, історія України, математика та іноземна мова.

  Всі, хто закінчили загальноосвітній навчальний заклад до 2007 року, будуть вступати на загальних умовах, шляхом складання іспитів при приймальній комісії КірЮІ ХНУВС з тих дисциплін, які визначені і для сертифікатів. 

  – Що є нового для абітурієнтів, які захочуть вступати на заочну форму навчання?

  – Приємно повідомити, що з 2011 року ми відкриваємо на заочній формі навчання підготовку фахівців з правознавства на основі базової вищої неюридичної освіти (диплома бакалавра) з трирічним терміном навчання. Така довгоочікувана для багатьох можливість отримання другої вищої освіти за скороченим терміном тепер стає реальністю. Ліцензований обсяг за таким напрямком складає 25 місць.

  Все інше поки що залишається без змін.

  – Підводячи підсумки нашої розмови, які б основні напутні побажання ви дали майбутнім абітурієнтам?             

  – Перш за все, хочу побажати і майбутнім абітурієнтам і їх батькам терпіння, витримки та наснаги на протязі всієї вступної кампанії. Досвід показує, що це тривалий і нелегкий процес, який як і все в нашому житті має своє логічне завершення. Нехай це завершення для кожного стане щасливим, бажаним і омріяним. Всім міцного здоров’я, максимальних балів у сертифікатах, правильного, виваженого, обдуманого вибору професії та до зустрічі на юридичному факультеті КірЮІ ХНУВС.

  А ми в свою чергу нагадуємо, що той, хто володіє інформацією – володіє світом. Не соромтесь, будьте активнішими і наполегливішими: телефонуйте до приймальних комісій, приходьте до кафедр і деканатів, звертайтесь безпосередньо до керівників підрозділів і ректорату, врешті решт, шукайте відповіді на свої запитання на офіційних сайтах міністерства освіти та обраних ВНЗ у мережі «Інтернет». Ми все ж таки інформаційно-розвинене суспільство…!  

  Олексій Гуцалюк