Вчинок та відповідальність. Як кропивничанин ледь не потрапив до в’язниці за викинуте з вікна сміття

  • 7 лют. 2018 17:03
  • 1088
    • Новина Вчинок та відповідальність. Як кропивничанин ледь не потрапив до в’язниці за викинуте з вікна сміття Ранкове місто. Кропивницький
     
    Наприкінці осені у Кропивницькому на вулиці Попова стався зухвалий випадок. З вікна під’їзду одного з будинків невідомий жбурнув пакет з побутовим сміттям. Чоловікові, який піднявся та зробив зауваження компанії, що відпочивала на поверсі, на прохання пояснити вчинок «лишили» побої та струс мозку. На місце події прибули «швидка» та поліція, проте нападників правоохоронці не виявили. В обласній лікарні медики діагностували у потерпілого струс мозку та забої. Наступного дня було розпочато кримінальне провадження. Сюжети про цей випадок показали на центральних телеканалах, а також висвітлили у місцевих та всеукраїнських ЗМІ. 
     
    Історія могла б «стихнути», але є одне але. Постраждалий чоловік зафіксував напад на свій мобільний. Такий доказ допоміг слідчим у короткі строки встановити особу нападника. Чоловік упізнав свого кривдника, і справа поступово почала готуватися до суду. 
     
    Як правило, за подібні випадки карають хуліганів штрафом або громадськими роботами, але у нехлюя вже був «шлейф» кримінального минулого. По двох дрібних крадіжках, по одній з яких ще триває досудове слідство, за наявності гарного адвоката зловмисник міг отримати умовний строк. Викинутий сміттєвий пакет та силова реакція на зауваження — стали квитком до місць позбавлення волі. 
     
    Маючи таку тяжку ситуацію, зловмисник зустрівся  з постраждалим та попросив відмовитися від звинувачень, але пропозиція відшкодувати витрати на лікування і вибачення «комплектом» переконливо не виглядали.
     
    Пізніше, напередодні слухання, відбулася зустріч сторін судового засідання, до якої долучилися постраждалий, обвинувачений, його мама та захисник. Розмову було розпочато із сухих вибачень, які знову ж таки не були переконливими. В результаті сторони зійшлися лише на добровільному відшкодуванні збитків, і постраждалий повністю покладається на рішення суду. Тобто, отримавши компенсацію, він уже не стягуватиме збитки через суд, і, за практикою, вирок для винуватця може бути легшим.
    Через кілька днів з постраждалим зустрічалися захисник і мати нападника та знову прохали не притягувати її сина до відповідальності. Мотивація звучала у форматі: «Він молодий та навчається. Дайте шанс хлопцю». 
     
    Вислухавши прохання матері та отримавши повну компенсацію за завдані її сином збитки, бути суддею над долею агресивного сміттєрозкидувача чоловік не став. На суді він відмовився свідчити проти нападника. Гарантією усвідомлення вчинку стало почуте від обвинуваченого вибачення як до засідання, так і після нього. Розійшлися сторони потиснувши руки. 
     
    Від автора
    Якщо ви стали жертвою нападу, намагайтеся запам’ятати якомога більше деталей. Одяг нападників, обличчя, зріст, зачіску, особливі прикмети. Запам’ятайте, хто як кого називає (клички, імена тощо). Фіксація на фото, відео або диктофон допоможе слідчим встановити кривдників набагато швидше. 
    Ніколи не лишайтеся осторонь правопорушень. Завжди робіть зауваження людям, які постраждали від недостатнього виховання.
     
    Світлана Барвінок 
     
    Нагадаємо, У Кропивницькому побили журналіста за зауваження про викинуте сміття (ВІДЕО)