Віртуальна виставка творів Степана Ніколенка в Кіровограді

  • 20 квіт. 2016 17:21
  • 922
    • Новина Віртуальна виставка творів Степана Ніколенка в Кіровограді Ранкове місто. Кропивницький

    Степан Федорович Ніколенко народився 19 квітня 1941 року в м. Олександрія Кіровоградської області. У 1968 році закінчив художньо-графічний факультет Краснодарського державного педагогічного інституту. З 1968 по 1972 рік працював викладачем кафедри рисунку цього ж інституту та викладачем композиції Краснодарського художнього училища. З 1972 по 1973 рік - викладач наочної агітації Олександрійського культосвітнього училища.

    Протягом багатьох років (з 1973 року) працював директором Олександрійської дитячої художньої школи. Останнім часом викладає в  Олександрійському училищі культури.

    З 1968 року приймає участь у республіканських, обласних та міських художніх виставках. Має шість персональних  виставок.

    У серпні 2006 року приймав участь в мистецькій акції-пленері «Кіровоградщина очима художників» в Олександрійському районі, присвяченій 15-й річниці незалежності України.

    Є активним учасником різноманітних акцій. Неодноразово приймав участь у Великодньому благодійному аукціоні та у Весняному пленері у Дендропарку. У 2012 році став лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва імені Олександра Осмьоркіна у  номінації  “Національна  традція”.

    Ніколенко С.Ф. є автором сучасного герба м. Олександрія та декоративно – монументального панно на Будинку культури шахти “Світлопільська”. Він спільно з викладачем художньої школи Охапкіним О.І. виконали живописні панно, створили деревяні та металопластикові композиції для приміщення дитячої бібліотеки ім. Юрія Гагаріна, ними були написані ікони та панно для Покровської церкви та церкви св.Анастасії і Федора в м. Олександрії, ікони та панно для церкви Петра і Павла в  місті Кіровограді.

    Степан Федорович – Почесний громадянин  міста Олександрія з 2008 року.

    Роботи Ніколінка С.Ф. знаходяться в Кіровоградському обласному художньому музеї, у приватних колекціях України, Росії, Польщі, Німеччині, Франції, Англії, Алжирі, Венесуелі, США.

    Художника цікавить різноманітна творча діяльність: живопис, графіка, скульптура, металопластика, геральдика. Він надає перевагу реалістичній манері із значним впливом імпресіонізму. Працює в жанрах пейзажу, портрету, натюрморту.

    Творче кредо художника: «Треба зображати оптимізм, радість, щоб люди вірили в добро, любили людей і світ».