Із 405 сміттєзвалищ на території Кіровоградської області паспортизовано 162

  • 13 вер. 2016 14:01
  • 1101
    • Новина Із 405 сміттєзвалищ на території Кіровоградської області паспортизовано 162 Ранкове місто. Кропивницький
     
    Таким чином, лише 40% звалищ для зберігання побутових відходів функціонують на законних підставах, тобто мають передбачений для такого об’єкта паспорт, проект, відповідні дозвільні документи.
    Разом з тим, як зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Ковтунов, інформуючи сьогодні на апаратній нараді про стан охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області, вже кілька років поспіль ставиться жорстка вимога щодо стовідсоткової паспортизації усіх сміттєзвалищ, а також проведення постійних лабораторних досліджень щодо впливу розміщених на них відходів на стан довкілля. Адже сміттєзвалища виділяють в атмосферне повітря метан, який є парниковим газом і обсяги якого мають контролюватись.
    Тобто виявлені в ході перевірок та інвентаризації, що проводились на виконання протокольного доручення Кабінету Міністрів, непаспортизовані сміттєзвалища на сьогодні є об’єктами розміщення побутових відходів, що функціонують з порушеннями вимог природоохоронного законодавства.
    Найнижчий рівень паспортизованих сміттєзвалищ в Олександрійському (3,8%), Вільшанському (5,3%), Благовіщенському (5,6%) та Знам’янському (7,7%) районах, найвищий рівень – у Компаніївському (64,7%), Бобринецькому (65,5%), Голованівському (71,4%), Гайворонському (100%) та Новоукраїнському (79,2%) районах.
    Оскільки схожі проблеми і в інших регіонах, для розроблення заходів з метою виправлення ситуації на загальнодержавному рівні при Міністерстві екології та природних ресурсів створено робочу групу, до складу якої увійшли представники всіх областей. Від Кіровоградщини участь у робочій групі беруть керівники двох департаментів облдержадміністрації, а саме: екології і природних ресурсів та житлово-комунального господарства.
    Такі заходи, звісно, не призведуть до глобального вирішення проблеми, але дозволять постійно моніторити ситуацію та мати можливість впливу на неї на рівні Міністерства.