За 5 років Одеська залізниця зменшила шкідливі викиди в атмосферу майже на 40%

 • 13 трав. 2016 12:30
 • 801
  • Новина За 5 років Одеська залізниця зменшила шкідливі викиди в атмосферу майже на 40% Ранкове місто. Кропивницький

  Регіональна філія «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» проводить активну політику щодо зменшення негативного впливу на навколишнє середовище та підвищення екологічної безпеки. Завдяки ефективній роботі залізничників в цьому напрямку на підприємстві вдалося досягнути позитивних результатів.

  Безпосередньо, упродовж 2010-2015 років по Одеській магістралі спостерігається значне зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення. Якщо на початок звітного періоду цей показник складав 1 120 тонн, то за підсумками екологічного моніторингу у минулому році він зменшився до 694 тонн, що на 38% менше, ніж у 2010 році.

  Як зазначають в секторі екології технічної служби філії, значне зменшення викидів забруднюючих речовин пов’язано з тим, що впродовж зазначених років на залізниці планово, поетапно, з включенням у відповідні програми енергозбереження, проводилось технічне переозброєння. Так, котельні структурних підрозділів, які споживали топковий мазут і енергетичне вугілля, переводили на природний газ та електроопалення. Загалом за останні п’ять років на електроопалення переведено понад 100 одиниць різноманітних котлів, виведено з експлуатації велику мазутну котельню по ст. Помічна тощо.

  Окрім цього, в останні роки в виробничих підрозділах почали все більш активно впроваджувати екологічно ефективні технології по раціональному використанню природних ресурсів, альтернативних джерел енергії, виробничого екологічного контролю та нормативно-технічного забезпечення природоохоронної роботи.

   

  Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»