За тиждень до канікул: що чекає школярів Кропивницького

 • 23 трав. 2017 11:06
 • 1031
  • Новина За тиждень до канікул: що чекає школярів Кропивницького Ранкове місто. Кропивницький

  1227 учнів 11-х класів та 2037 учнів 9-х класів стануть цьогорічними випускниками у Кропивницькому. Станом на сьогодні 94 одинадцятикласники є претендентами на медалі, але ЗНО, яке розпочалося сьогодні, 23 травня, має дещо скоригувати цю кількість. Стосовно «свідоцтв з відзнакою», які отримують дев’ятикласники, то  їхню кількість скоригує державна підсумкова атестація(ДПА).

  Статистику оприлюднила начальник міського управління освіти та науки Лариса Костенко.За її словами,решту школярів чекають 38 шкільних таборів,які мають охопити 19 000 учнів.Зокрема,працюватимуть шість мовних таборів,до яких залучать чотирьох волонтерів Корпусу миру та шість фахівців Центральноукраїнського держпедуніверситету.Інші таборові напрямки будуть присвячені хореографії,національно-патріотичному вихованню(за участі Станції юних техніків та Дитячо-юнацького центру,а також волонтерів та АТОвців) та спорту.Крім цього,40 учнів 8-х класів будуть ознайомлені з азами інженерної професії,для чого буде залучено машинобудівний коледж.

  Новинкою цього року стане бізнес-напрямок, який стане продовженням весняної кампанії «Бізнес - стратегія». Базовими для нього стануть ЗОШ №4 та ЗОШ №16, але на школярів очікують й практичні виїзди на працюючі та збанкрутілі підприємства.

  Діти з особливими потребами займатимуться й відпочиватимуть в інклюзивному таборі. Там буде проведено акцію «Вишиванкова Україна», під час якої створюватимуть візерунки-символи різних регіонів України. Також діти відвідуватимуть басейн у СДЮШОР «Надія».

   - Харчуванням у шкільних таборах буде охоплено всі категорії дітей, - наголосила Костенко, - цього разу ми профінансували ще й дітей з багатодітних родин. Вартість одноразового харчування(обід)  становитиме 10 гривень, дворазового (сніданок +обід) -18 гривень. Вартість продуктів буде компенсовано з міського бюджету, на що виділено 640 тисяч гривень.

  На оздоровленні дітей з особливими потребами зупинилась і начальник міського управління сім’ї та молоді Людмила Дорохіна,повідомивши про фінансове забезпечення процесу в розмірі 70 000 гривень. Базовими стануть НВО №1 та НВО №3,також працюватиме табір на березі Чорного моря.

  - Який саме,ще не відомо –тривають тендерні процедури, -зазначила Дорохіна, -але попит є.

  За словами Людмили Дорохіної,система Prozorro дозволила заощадити майже 98 тисяч гривень, які планують направити на придбання додаткових путівок для дітей. Відучора розпочався прийом, і на сьогодні вже є півсотні заяв.

  Ста тисячами гривень забезпечуватимуть фінансування учнівського працевлаштування на літній період. Угоду з КП «Благоустрій» вже підписано, робочий час дітлахів триватиме з 8 до 12 години.

  Присутні на прес-конференції очільниць двох відомств керівники ГО «Життя без обмежень» поцікавились перспективами створення в Кропивницькому навчально-реабілітаційного відділення для дітей з особливими потребами. У відповідь Лариса Костенко повідомила про підготовку перепрофілювання однієї з міських шкіл. До кінця тижня там розпочнуться проектні роботи, а за тиждень буде сформовано нову редакцію статуту. Остаточне рішення – за виконкомом та сесією.

  Максим Гуцалюк