Жителі Хмельового відстоюють право на збереження школи
27 жовтня у Кропивницькому відбулась прес-конференція батьківського комітету школи та активістів з села Хмельового Маловисківського району.
Як повідомила на прес-конференції в.о. директора Хмелівської школи І-ІІ ступенів Анна Бур’ян, діти прийшли 1 вересня до школи та дізналися, що вона з цього дня не працюватиме. До цього часу ні батьків, ні учнів не попередили про закриття.
Як «Гречка» раніше повідомляла, на початку вересня жителі села перекрили дорогу через закриття їхнього навчального закладу.
Під час перекриття дороги присутні представники районної влади, начальник департаменту освіти ОДА Володимир Таборанський заключили договір з представниками громади села та батьківського комітету школи. Договір стосувався наступного: якщо ліквідують порушення впродовж двох тижнів (відсутність ями для зберігання води у разі пожежі, витяжок – ред.), школа буде працювати.
«Батьки власними коштами у розмірі близько десяти тисяч гривень ліквідували за два тижні всі недоліки. Комісія 19 вересня оглянула школу і склала акт готовності до навчального року. 20 вересня поїхала з тарифікаційним списком людей, які працюватимуть у школі. Оскільки я є депутатом районної ради, мені в телефонному режимі повідомили, що 21 вересня відбудеться позачергова сесія з одним питанням – про закриття Хмелівської школи», - прокоментувала директор.
На сесію прийшли батьки, вчителі школи та діти. Однак звернення ні звернення громадських активістів, ні дітей не були почуті. Школу закрили.
В.о. Директор стверджує, що проект рішення щодо закриття школи був підготовлений завчасно, оскільки зазначалося прізвище вже колишнього директора школи, який розрахувався ще у липні та перейшов працювати до іншого закладу.
З нового навчального року у закладі мали навчатися 68 учнів. Але в селі є й інша школа, якій 25 років,та на базі якої хочуть створити нове НВО.
Крім того, на сесію районної ради виноситься питання щодо призначення директора нового навчально-виховного закладу.
Своє бачення щодо закриття сільської школи прокоментував й голова батьківського комітету Леонід Назаренко, троє дітей якого навчалися у цій школі.
«Нам сказали, що відсутня водойма у разі виникнення пожежі. За три дні батьки вичистили ту яму для води та вивезли вісім причіпів сміття. Потім сказали, що витяжки немає, ми зробили її. І так постійно з’являлися якісь недоліки у школі», - зазначив батько.
За словами Назаренка, інтереси дітей при закритті школи ніхто не враховував, їх просто поставили перед фактом. Чоловік возить своїх дітей у сусіднє село до школи.
Батьки стверджують, що влада мотивує закриття школи браком коштів, але останні роки до їх школи грошей з бюджету не надходило.
Крім того, представники села бояться, що з приміщення їхньої школи можуть зробити склад чи заклад відпочинку, як це було в інших селах.
Голова ГО «Українська правозахисна агенція» Павло Дайнеко з юридичної точки зору пояснив, що підстав для закриття школи не було, оскільки перед закриттям закладу мають відбутися громадські обговорення, за результатами яких і виносять звіт.
«Щодо Хмелівської ЗОШ, то подібних обговорень не було, тому звітів відповідно теж немає. Це вже є порушенням. Крім того, школу не можна закривати під час навчального року», - зазначив юрист.
Крім того, Дайнеко повідомив, що наразі готується адміністративний позов щодо оскарження неправомірної ліквідації школи.
«Найбільш важливою помилкою було те, що згідно статті Цивільного Кодексу при призначенні комісії, коли ліквідовується юридична особа, обов’язково встановлюються порядок і строк заявлених позивних вимог до юридичної особи. У рішенні районної ради цього строку і порядку не було зазначено. Тобто юстиція не може на підставі цього рішення вносити дані в реєстр про закриття закладу. Цих підстав абсолютно достатньо, щоб скасувати рішення про закриття школи», - повідомив юрист.
Жителі села також додають, що будуть рішуче відстоювати право на збереження школи.
Докладніше в розділі Жителі Хмельового в суді оскаржуватимуть рішення про закриття школи
— Інформаційний портал Кіровоградщини - Гречка - Новини Кропивницький на сайті gre4ka.info