В Україні заборонено діяльність вже шести проросійських партій

 • 16 черв. 2022 13:24
 • 727
  • Новина В Україні заборонено діяльність вже шести проросійських партій Ранкове місто. Кропивницький
   
  За ініціативи СБУ в Україні заборонено діяльність уже шести проросійських партій, інформує у ФБ Управління СБУ у Кіровоградській області.
   
  Такі рішення прийняв Восьмий апеляційний адміністративний суд. Нагадаємо, що він розглядав звернення, підготовлене на підставі Указу Президента та рішення РНБО від березня 2022 року, а також відповідного реагування СБУ на загрози національній безпеці.
   
  Зокрема, наразі офіційно заборонені:
  1) Політична партія «Опозиційний блок»;
  2) Політична партія «Соціалісти»;
  3) Політична партія «Справедливість та розвиток»;
  4) Політична партія «Держава»;
  5) Політична партія «НАШІ»;
  6) Політична партія «Блок Володимира Сальдо».
   
  Відповідні рішення суд приймав 8, 13 та 14 червня 2022 року.
  Вказані політичні сили здійснювали антиукраїнську діяльність, пропагували війну, а також створювали реальні загрози суверенітету і територіальній цілісності України.  
  Представники цих партій сприяли насильству та злочинам, спрямованим на незаконне захоплення державної влади, а також допомагали ворогу і займались колабораційною діяльністю. 
  Яскравий приклад тому – гауляйтери російських загарбників на тимчасово окупованих територіях України. Деяким із них уже повідомлено про підозри за відповідними статтями Кримінального кодексу України.
   
  Тож робота СБУ триває – ми і надалі продовжимо представляти інтереси держави у подібних судових справах, щоб дії осіб та партій, які  завдають шкоди безпеці України, отримали відповідну правову оцінку.