СБУ повідомила про підозру священнику з Лаври, на богослужінні якого прославляли «русскій мір»

 • 2 груд. 2022 17:28
 • 691
  • Новина СБУ повідомила про підозру священнику з Лаври, на богослужінні якого прославляли «русскій мір» Ранкове місто. Кропивницький
   
  Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру організаторам богослужіння, під час якого у Києво-Печерській Лаврі вихваляли «русскій мір».
  У ході досудового розслідування встановлено факт протиправних дій одного із священнослужителів і його спільників, які брали участь у тій службі. Це підтверджено відповідними експертними дослідженнями. 
   
  Так, вказані особи підозрюються у вчиненні правопорушень за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників, вчинене групою осіб).
  Досудове розслідування здійснюють слідчі СБУ за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
   
  Нагадаємо, одразу після вказаного інциденту у Києво-Печерській Лаврі очільник СБУ Василь Малюк заявив, що він не залишиться без належної реакції спецслужби. 
   
  - Ті, хто в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала росія проти України, чекає на «пробудження матушкі-русі», мають розуміти, що це шкодить безпеці та інтересам України та наших громадян. І ми не допустимо таких проявів, – заявив керівник СБУ Василь Малюк.