СБУ знешкодила російську агентуру, яка наводила ракети на школи і пологові будинки Донеччини

 • 13 груд. 2022 16:11
 • 372
  • Новина СБУ знешкодила російську агентуру, яка наводила ракети на школи і пологові будинки Донеччини Ранкове місто. Кропивницький
   
  Контррозвідка Служби безпеки нейтралізувала розгалужену агентурну мережу спецслужб рф в результаті спецоперації в Донецькій області.
  Зловмисники збирали розвіддані про дислокацію та переміщення підрозділів Сил оборони на території Бахмута і Торецька.
  Крім цього, передавали ворогу локації електричних підстанцій та соціальних об’єктів, серед яких школи, пологові будинки і студентські гуртожитки.
  Отримані відомості окупанти планували використати для підготовки і проведення прицільних ракетних ударів по українських містах.
   
   
  Однак співробітники СБУ спрацювали на випередження – своєчасно викрили, задокументували злочинну діяльність і затримали учасників російської агентурної групи.
  Серед затриманих - троє місцевих мешканок, яких підконтрольне рф «мдб «днр» завербувало після початку повномасштабного вторгнення.
  Вони отримали російські паспорти, які планували використати для виїзду до країни-агресора у разі успішного виконання ворожих завдань.
  Для збору розвідінформації агенти особисто обходили територію населених пунктів і робили позначки на електронних картах.
  Потім отриману інформацію передавали своєму «зв’язковому», який перебуває у тимчасово захопленій Горлівці.
  А він вже «звітував» куратору агентурної мережі. Нею виявилась заступниця керівника підконтрольного рф місцевого «мдб «днр».
   
  Для комунікації використовували заздалегідь відпрацьований анонімний канал інтернет-зв’язку. Саме через нього агенти пересилали координати українських об’єктів з матеріалами фото-, відеофіксації та детальним описом.
  Під час обшуків за місцями перебування зловмисниць правоохоронці виявили:
  комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами законспірованого листування з ворогом;
  паспорти рф.
   
   
  Наразі слідчі Служби безпеки повідомили трьом фігуранткам про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.
  Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
  Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до діяльності ворожої агентури.
  Заходи з викриття проводили співробітники СБУ Вінницької області у взаємодії з Департаментом контррозвідки Служби безпеки за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.