До ювілею українського філософа Григорія Сковороди вийде в обіг пам'ятна банкнота 500 гривень

 • 29 груд. 2022 14:04
 • 464
  • Новина До ювілею українського філософа Григорія Сковороди вийде в обіг пам'ятна банкнота 500 гривень Ранкове місто. Кропивницький
   
  29 грудня Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну банкноту номіналом 500 гривень, присвячену 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди, інормує міністерство культури України.
   
  - Святкування 300-річчя великого українського мислителя Григорія Сковороди – це подія року у сфері культури. Вона була внесена до календаря пам'ятних дат ЮНЕСКО. Філософа знають як композитора, співака, перекладача, вчителя та художника не тільки в нашій країні. Нині для українців Григорій Сковорода – провісник свободи, яку ми так виборюємо сьогодні для всього цивілізованого світу, – сказав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. 
   
  Пам’ятна банкнота зовні майже ідентична старій, «сковородинській», банкноті номіналом 500 гривень. Проте нова купюра міститиме символіку до святкування ювілею Григорія Сковороди: на лицьовому боці купюри буде нанесений особливий малюнок з підписом «Світ Сковороди», який змінюватиме колір під час зміни кута нахилу банкноти. Тираж нової банкноти – 50 000 штук.
   
  Нагадаємо, 22 листопада НБУ вже запустив у продаж срібну монету «Сад божественних пісень», присвячену збірці поезій Григорія Сковороди.