Мешканців Кропивницького сьогодні навчали порятунку на воді.

 • 14 лип. 2016 21:56
 • 1068
  • Новина Мешканців Кропивницького сьогодні навчали порятунку на воді. Ранкове місто. Кропивницький

  У вступній промові  помічник начальника управління з питань зв"язків зі ЗМІ та громадськістю Вікторія Крохмалюк навела вельми сумну статистику. Незважаючи  на посилену роз"яснювальну роботу, з початку року на водоймах області загинуло 28 осіб ( у минулому році - 31), з них протягом купального сезону - 19.  Із загальної кількості загиблих 20 вилучені з водойми ДСНСівцями, решта - місцевим населенням. Основними причинами загибелі є недотримання правил поведінки на воді: споживання алкоголю, переоцінка власних можливостей, купання після тривалого перебування на сонці та стрибки з гідротехнічних споруд.

  Після низки організаційно-нарадчих заходів в області визначено 28 офіційних місць відпочинку на воді: місто Олександрія - 3; Новоархангельський район - 4; Світловодський район - 4; Гайворонський, Олександрійський, Олександрівський, Вільшанський, Онуфріївський та Маловисківський райони - по 1. Проведено паспортизацію цих місць та обладнання їх рятувальними постами, в тому числі 6 місць, що використовуються дитячими оздоровчими таборами.

  Також Вікторія Миколаївна повідомила про процедуру офіційної реєстрації місця відпочинку на воді. На жаль, в обласному центрі жодного офіційного місця для купання немає - навіть в районі Лісопаркової, де нібито є й рятувальна станція.

  Далі відбулася "рольова гра", де один з співробітників служби грав роль потопаючого, а інші на моторному човні  його рятували. Проте другий етап - реанімаційний - відбувався вже на спеціальному манекені. Відпочивальники також мали можливість практично відпрацювати основи першої долікарської допомоги, але таких було дуже мало.

  Наостанок співробітники ДСНС рознесли пляжникам кольорові листівки з правилами поведінки на воді.  Але після їхнього відбуття на базу розташований на пляжі пивний намет знову запрацював на повну потужність. Що треба, аби містяни зрозуміли небезпеку поєднання спеки, пива й купання - невідомо...