СБУ повідомила про підозру римо-католицькому священнику, який заперечував злочини рашистів у Бучі

 • 23 груд. 2022 17:05
 • 538
  • Новина СБУ повідомила про підозру римо-католицькому священнику, який заперечував злочини рашистів у Бучі Ранкове місто. Кропивницький
   
  Служба безпеки зібрала докази вини настоятеля парафії Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької церкви в антиукраїнській діяльності. Він публічно виправдовував збройну агресію рф та заперечував воєнні злочини російських загарбників проти українців.
   
  У своїх «промовах» перед вірянами священник називав «постановкою» факти численних вбивств і катувань людей рашистами у Бучі.
  Крім цього настоятель закликав не довіряти офіційній інформації українських державних установ та масмедіа про вчинені агресором воєнні злочини.
  А навпаки – агітував слухати лише його через те, що він нібито був на Київщині під час тимчасової окупації частини регіону.
   
  Фігуранту справи повідомлено про підозру ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування завершено. Обвинувальний акт скеровано до суду.
  Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та з повагою ставиться до права кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.
   
  Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники СБУ Житомирської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.